Dotychczas Sydney Finkelstein, profesor z Tuck School of Business, trzy razy wytypował najbardziej nieudane prezesury. W tym roku postanowił jednak wyróżnić także najlepszych jego zdaniem szefów firm. Najbardziej obiecujący prezes świata, Jeff Bezos, który w tym roku zafrapował  opinię publiczną zakupem „The Washington Post" stworzył zdaniem profesora bardzo ciekawą strategię dla „nudnego biznesu", jakim jest jego zdaniem sklep internetowy i ma zdolność długoterminowego myślenia o swoim biznesie. - Bezos buduje swój potencjał zatrudniając absolwentów MBA. Jego niedawne oświadczenie, o tym, że Amazon będzie używał dronów do przesyłek ekspresowych było genialnym chwytem piarowskim tuż przed Cyber ??Monday (dzień tanich zakupów przez Internet, tuż po Black Friday). Jeff Bezos jest nowym Stevem Jobsem biznesu – komentuje Sydney Finkelstein.

Swoje kolejne nominacje dla najlepszych przyznał szefowi Toyoty – Akio Toyodzie, Pony Ma – prezesowi chińskiej firmy Tencent, do której należą portale rozrywkowe (media społecznościowe, sklepy internetowe i portale z grami), Johnowi Idolowi (Michael Kors) oraz Reedowi Hastingsowi, szefowi Netfliksa – największej w USA platformy wideo on-line.

Ranking najgorszych szefów otwiera brazylijski przedsiębiorca Eike Batista. Twórca i szef spółek EBX, OGX i OSX (dwie ostatnie eksploatują złoża naftowe u wybrzeży Brazylii) dorobił się na kopalniach złota. Jednak z ropą nie idzie mu już tak dobrze. - Batista spędził więcej czasu szukając zainteresowanych do swojego projektu niż na jego realizacji i obwinianiu wszystkich innych w momencie kiedy akcje OGX i OSX spadły o 95 proc. Batista stracił 99 proc. swojego majątku (przed krachem plasował się na 7 miejscu najbogatszych ludzi świata „Forbesa" z majątkiem 30 miliardów dolarów) – komentuje Sydney Finkelstein.

Batista poniósł z ropą porażkę, bo zlekceważył trudności i koszty związane z jej wydobyciem z dna morza. To pociągnęło za sobą masę kłopotów, bo w jego projekt inwestorzy zainwestowali 20 mld dol.

Kolejnymi najmniej utalentowanymi prezesami zostali mianowani w rankingu Tuck School of Business Ron Johnson, szef J.C. Penney, Thorsten Heins, szef Blackberry, Eddie Lampert, prezes Sears Holdings oraz... Steve Ballmer, szef Microsoftu.