Reklama
Rozwiń
Reklama

Zasadzka Schetyny

Pakiet zmian gospodarczych zaproponowany przez szefa Platformy Obywatelskiej to na razie nie tyle całościowy program na nowe wybory i kolejną kadencję Sejmu, ile pułapka zastawiona tu i teraz na PiS.

Aktualizacja: 05.09.2017 21:45 Publikacja: 05.09.2017 21:14

Zasadzka Schetyny

Foto: Archiwum

PO atakuje na dwóch, a nawet trzech frontach. Z jednej strony proponuje zwolnić ze składek ZUS ludzi młodych, którzy założą własną firmę (niezły pomysł), z drugiej zachęca podobnym zwolnieniem seniorów, by mimo wieku emerytalnego pracowali dalej (słuszne, choć mało realne). Dobór grupy docelowej jest właściwy: emeryci to najbardziej zdyscyplinowana część wyborców gremialnie stawiająca się u urn, młodzi – grupa najbardziej perspektywiczna.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Marta Postuła: USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Dlaczego sukces lepiej widać z zewnątrz
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Nie ma darmowych lunchów. Regulacji też
Opinie Ekonomiczne
Marcin Piasecki: Narodowa obronność na pół gwizdka
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Jesteśmy mistrzami świata. W prokrastynacji
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama