Krzysztof Adam Kowalczyk

Krzysztof Adam Kowalczyk

Od 25 lat dziennikarz ekonomiczny i redaktor, absolwent Politechniki Warszawskiej, niepraktykujący inżynier konstruktor samochodów

Krzysztof Adam Kowalczyk: Premii nie będzie, czyli saper Jarosław Kaczyński

Prezes PiS zabronił brania premii menedżerom państwowych spółek. Ale przecież nie sowitych odpraw, gdy karuzela kadrowa znów mocniej się zakręci.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Podwyżka płacy minimalnej. Iluzja pieniądza, iluzja obietnic

Jeśli PiS będzie uparcie dążyć do spełnienia obietnicy prezesa Jarosława Kaczyńskiego o podniesieniu minimalnej płacy do 4000 zł, małe firmy staną przed wyborem: zamknąć biznes albo przenieść jego część do szarej strefy.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Urzędowy optymizm prezesa NBP

Już w 37. minucie wystąpienia szefa NBP pojawiła się pierwsza istotna informacja o intencjach sternika polityki monetarnej.

Krzysztof Adam Kowalczyk: W piątek zastąpią nas roboty

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce? Fajny pomysł, ale nie widać ruchu społecznego, dla którego ten postulat byłby naprawdę ważny.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Inflacja wywraca stolik

Wygląda na to, że Rada Polityki Pieniężnej może zostać zmuszona do większego zacieśnienia polityki pieniężnej, niż zapowiadał prezes NBP Adam Glapiński.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Triumfalny powrót gospodarki niedoboru

Nadmierne zaangażowanie państwa w gospodarce, zamiast rozwiązywać problemy, generuje nowe. Tak jak w przypadku zawieszenia produkcji nawozów i braków CO2.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Jak Mateusz Morawiecki redaktor Holecką do opozycji zapisał

Premierowi łatwiej brnąć w kolejne – delikatnie mówiąc – półprawdy, niż przełamać prawdziwy powód wstrzymania miliardów z KPO i pozbyć się z rządu Zbigniewa Ziobry.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Generał mróz już atakuje

Choć za oknem 30 stopni Celsjusza, poczuliśmy we wtorek pierwszy mroźny podmuch zimy i kryzysu energetycznego.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Odbudowa Pałacu Saskiego i inflacyjne androny

Robienie partyjnej propagandy wokół odbudowy Pałacu Saskiego i używanie przy tym absurdalnych argumentów może temu dziełu tylko zaszkodzić.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Przerażające słowo na literę „r”

Nadciąga techniczna recesja. Możemy się mocno poobijać w czasie turbulencji. Zwłaszcza, jeśli politycy teoretycznie pomagając, realnie zaszkodzą gospodarce.