Krzysztof Adam Kowalczyk

Krzysztof Adam Kowalczyk

Od 25 lat dziennikarz ekonomiczny i redaktor, absolwent Politechniki Warszawskiej, niepraktykujący inżynier konstruktor samochodów

Krzysztof Adam Kowalczyk: Droga do e-aut jak lot na Księżyc

Europejski zakaz sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 r. stanie się paliwem dla populistów i ugrupowań antyunijnych. Bo wśród polityków brak kandydatów na drugiego Kennedy’ego.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Chcecie jeździć? Instalujcie fotowoltaikę

Choć energetyka zapewne wytworzy wystarczająco dużo prądu dla pojazdów elektrycznych, będzie problem z dostarczeniem go do miejsc ładowania.

Profesor Jerzy Hausner: Potrzebujemy programu naprawczego

Na razie wszystko jest na zasadzie „jakoś to będzie”, ale wkrótce ktoś krzyknie: król jest nagi – mówi prof. Jerzy Hausner.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Cała prawda o podatku od spalin

Ilekroć w Polsce prowadzana jest zmiana, która cieszy fiskusa, ale budzi kontrowersje, politycy zasłaniają się Brukselą. Właśnie tak jest w przypadku podatku od aut spalinowych zapisanego w KPO.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Motoryzacja wraca do źródeł

Niektóre koncerny wzywają dziś do szybszego wprowadzenia zakazu sprzedaży aut spalinowych, choć jeszcze niedawno wciskały w tym wyścigu hamulec.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Egzekucja prawa na drodze kuleje

Nie wystarczy wywindować mandaty za wykroczenia i słać dane o ukaranych kierowcach do ubezpieczycieli. Trzeba jeszcze limity prędkości egzekwować.

Puda: Pieniądze z KPO trzeba rozliczyć w 2026 r. Jest jeszcze trochę czasu

Regiony dostaną 40 proc. pieniędzy z nowego budżetu UE – mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Mateusz Morawiecki i huzia na Norwegię!

Ki diabeł podkusił premiera Mateusza Morawieckiego, by właśnie teraz uderzyć w sojusznika z NATO, który ma się stać jednym z głównych dostawców gazu dla Polski?

Krzysztof Adam Kowalczyk: Niewiarygodna walka z inflacją

PiS straciło okazję na nowe otwarcie – posadzenie za sterami NBP ekonomisty nieobarczanego przez obywateli winą za obecny stan polskiego pieniądza.

Krzysztof Adam Kowalczyk: Inflacyjny rollercoaster przyspiesza

Żywność drożeje najmocniej od dwóch dekad, prąd na drodze ku 50-proc. podwyżce w 2023 r. Inne ceny też rosną. U progu drugiej kadencji prezesa NBP inflacja kąsa coraz mocniej.