Reklama
Rozwiń

Może więcej młodych zostanie

Centra usług biznesowych wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Poza największymi aglomeracjami pojawiają się także w mniejszych ośrodkach, co jest szansą zwłaszcza dla młodych ludzi.

Publikacja: 03.08.2015 22:00

Piotr Mazurkiewicz

Piotr Mazurkiewicz

Foto: Fotorzepa, Ryszard Waniek

Bezrobocie spada, ale wynika to z faktu, że ciągle wiele osób wyjeżdża w poszukiwaniu zatrudnienia za granicę lub dorabia w kilku miejscach. Centra usług wspólnych wciąż się rozwijają, nowe uruchamiane są nie tylko w Warszawie czy Krakowie. Na liście potencjalnych lokalizacji zaczął się pojawiać Lublin. Dziwne, że dopiero teraz – miasto z tyloma absolwentami wyższych uczelni, którzy za pracą coraz częściej wyjeżdżają do Warszawy czy wręcz za granicę. Jeśli dostaną ciekawą propozycję, może prędzej podejmą decyzję o pozostaniu w kraju. Dla młodych ludzi tuż po studiach i bez zobowiązań natury rodzinnej ogromną atrakcją jest choćby możliwość wyjazdu na szkolenie czy wręcz do pracy w innych biurach firmy – mowa jest nie tylko o lokalizacjach europejskich.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Michał Hetmański, Kamil Laskowski: Hutnictwo to wyjątek od piastowskiej doktryny Tuska
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Obniżka podatków to miraż. Należałoby je podnieść – na obronę
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Wiadomość o śmierci Zachodu nieco przesadzona
Opinie Ekonomiczne
Marian Gorynia: Dlaczego organizujemy Kongres Ekonomistów Polskich?
Opinie Ekonomiczne
Anita Błaszczak: Stanowiska coraz większego ryzyka