W Krakowie o trzeciej rewolucji

Lokalne społeczności mogą skorzystać na dostępie do internetu szerokopasmowego choćby w dwóch dziedzinach: edukacji i służbie zdrowia.

Publikacja: 19.10.2015 22:00

Uczestnicy debaty podkreślali, że przez ostatnie lata internet miał duży wpływ na rozwój gospodarki,

Uczestnicy debaty podkreślali, że przez ostatnie lata internet miał duży wpływ na rozwój gospodarki, rynku pracy i turystyki

Foto: piotr guzik

– Internet szerokopasmowy stał się najważniejszym czynnikiem wzrostu PKB. W tej chwili napędza gospodarki poszczególnych państw w stopniu dwukrotnie wyższym niż telefonia komórkowa. Obniża koszty, poprawia logistykę i pozwala na skuteczniejsze wykorzystanie zasobów ludzkich. Mamy do czynienia z trzecią rewolucją przemysłową – mówił w trakcie  debaty „Rzeczpospolitej" Piotr Majchrzak, prezes spółki Hyperion.

Na pytanie: „Jaki wpływ na rozwój lokalnej przedsiębiorczości ma dostęp do szerokopasmowego internetu?", odpowiadali także Piotr Szymański z Departamentu Inwestycji Strategicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Andrzej Albera, prezes IT.expert, Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa, oraz Włodzimierz Gąsior, prezes NET-BIS.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Opinie Ekonomiczne
ArcelorMittal odpowiada Instratowi
Opinie Ekonomiczne
Mikołaj Fidziński: Odrętwiały rynek pracy
Opinie Ekonomiczne
Greenpeace: Strategia PGE, czyli węgiel Schroedingera
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Modlin odbudowuje się po PiS-ie
Opinie Ekonomiczne
Monika Różycka: Taniec zamiast rozkazu. O modelach przywództwa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama