Janusz Schwertner

Georg Kapsch: Polska potrzebuje co najmniej dekady

Staniecie się państwem nowoczesnych technologii. Ważna jest jednak cierpliwość – mówi szef firmy Kapsch Georg Kapsch.

Mateusz Morawiecki na kongresie Impact '16: Chcemy, żeby talenty z Kalifornii przybywały do Polski

Polska niedawno wygrała z Irlandią Północną, teraz liczymy na zwycięstwo z kolejnym, bardzo poważnym rywalem. Ale naszym największym marzeniem jest to, byśmy nie odnosili zwycięstw tylko w piłce nożnej; chcemy wygrywać także w innowacyjnej gospodarce. Nasze zadanie to trafić do awangardy rozwoju gospodarczego - mówił podczas krakowskiego kongresu Impact '16, odbywającego się pod patronatem "Rzeczpospolitej", wicepremier Mateusz Morawiecki.

Być o krok przed innymi

W Krakowie otwarte zostało EMEAR Security Operations Center firmy Cisco. Ma ono zapewniać klientom szeroki zakres usług związanych z cyberbezpieczeństwem.

Ocalić od zapomnienia

17 marca zostanie otwarte Muzeum Polaków Ratujących Żydów. To pierwszy tego typu ośrodek kulturalny w Polsce.

Biznes skutecznie podbił Centrum Kongresowe

Wystarczył moment, by Kraków stał się biznesowym centrum regionu. Świadczy o tym między innymi nagroda dla najlepszego nowego centrum kongresowego w Europie.

Nowa szansa dla przedsiębiorców

Od początku stycznia w Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu obowiązują przepisy, które mają rozbudzić potencjał właścicieli nowych firm. Skorzystać może całe Podkarpacie.

W latach 80. wytwarzane przez Cichowskich nugaty trafiały na papieski stół

W latach 80. wytwarzane przez Cichowskich nugaty trafiały na papieski stół. Specjalnością krakowskich cukierników były wyroby z czekolady i karmelu. Dziś do przejęcia rodzinnego biznesu przygotowuje się już trzecie pokolenie.

Krakowski kongres poszuka nowej filozofii biznesu

Potrzebujemy dziś refleksji o rynku i wartościach, także tych pozaekonomicznych – tak prof. Jerzy Hausner tłumaczy ideę nowego forum, którego jest pomysłodawcą.

Trudno o sukces bez ryzyka

Pierwsza firma rodziny Witków powstała jeszcze przed drugą wojną światową. Dziś przedsiębiorcy z Małopolski mogą pochwalić się dużym centrum handlowym, hotelem i siecią salonów ze szkłem i porcelaną.

Nawet w Krakowie samo się nie zrobi

Rozmowa | Żeby przygotować i przeprowadzić inwestycję, potrzeba współpracy z wieloma instytucjami – mówi Józef Białasik z B2 Studio.