Waldemar Kraska spotkał się w piątek w Sejmie z przedstawicielami klubów i kół w sprawie walki z pandemią koronawirusa. Przed spotkaniem mówił, że ministerstwo otrzymało propozycje od niemal wszystkich klubów. 

- Wiele propozycji jest wspólnych. Myślę, że dzisiaj wypracujemy przynajmniej kilka punktów, które będą do uzgodnienia między wszystkimi siłami politycznymi, bo taki jest sens tego spotkania, aby pewne rzeczy wspólne ustalić. Mam nadzieję, że z tego spotkania wyjdziemy już z konkretnymi propozycjami - zapowiadał.

Po spotkaniu Kraska poinformował, że projekt ustawy o funduszu kompensacyjnym w poniedziałek zostanie skierowany do Sejmu.

Czytaj więcej

Koronawirus w Polsce. Padł kolejny rekord: 738 tys. Polaków na kwarantannie

Ustalono również kwestię dobrowolnych testów. - Mówimy o pracownikach służby zdrowia, oświaty, administracji, komunikacji miejskiej. Pracownik na swoją prośbę bezpłatnie będzie mógł wykonać test. Ta osoba nie będzie w tym czasie włączona na kwarantannę. Była pełna zgodność w tym temacie - poinformował.

Uczestnicy spotkania nie byli zgodnie w kwestii certyfikatu covidowego. - Partie miały różne poglądy. Był pomysł z Koalicji Polskiej, aby zapłacić za zaszczepienie, ale nie było tu jednomyślności. Wspólny sygnał był taki, że wszyscy powinniśmy przestrzegać i egzekwować obostrzenia, które są obecnie - dodał.