Rządowa grupa zadaniowa ds. koronawirusa poinformowała w poniedziałek, że w całym kraju odnotowano 37 930 nowych przypadków zakażeń. Poprzedniej doby było 34 690 potwierdzonych przypadków. Średnia z ostatnich siedmiu dni utrzymuje się na poziomie ponad 34 tys. dziennie.

Z najnowszych danych wynika, że zmarło 1069 osób. To wynik zbliżony do rekordu. Ten padł w sobotę i wynosił 1075.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń i powolnym tempoem przyjmowania przyjmowania przez Rosjan szczepionki, władze wprowadzają w tym tygodniu bardziej rygorystyczne środki, aby spróbować ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.

Czytaj więcej

Liczba przypadków COVID-19 w Europie Wschodniej zbliża się do 20 milionów

Prezydent Władimir Putin ogłosił w zeszłym tygodniu, że od 30 października do 7 listopada będą płatnymi dniami wolnymi od pracy. Od tego czwartku Moskwa wprowadzi najostrzejsze środki od czerwca 2020 roku. Otwarte pozostaną tylko niezbędne sklepy, takie jak supermarkety i apteki. 

Dodatkowo od poniedziałku mieszkańcy Moskwy mający ponad 60 lat oraz cierpiący na choroby przewlekłe, mają pozostawać w domach przez najbliższe cztery miesiące.

Czytaj więcej

Moskwa
Moskwa: Niezaszczepieni seniorzy mają zostać w domach przez cztery miesiące

Osoby zatrudnione należące do tych grup otrzymają zwolnienie lekarskie. Jednocześnie seniorzy i osoby chorujące na choroby przewlekłe będą mogły chodzić na spacery i ćwiczyć na świeżym powietrzu, będą też mogli udawać się do lekarza, jeśli będą potrzebować pomocy medycznej, robić zakupy i wyprowadzać zwierzęta. 

Ograniczenia nie dotyczą tych mieszkańców Moskwy, którzy przeszli COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ani tych, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj