Waldemar Kraska ujawnił, że w dzisiejszym komunikacie resort poinformuje o 767 przypadkach koronawirusa i śmierci 21 osób zakażonych,

Oznacza to, że liczba nowych zakażeń jest najwyższa od 109 dni, a liczba zgonów - od 76 dni.

- Tutaj jest ta czerwona lampka, która pokazuje, że jeszcze warto w tej chwili się zaszczepić. Jeśli ktoś ma wątpliwości i waha się - proszę bardzo, chodźmy do punktu szczepień. Te punkty są w tej chwili praktycznie puste, nikt nie chce z tego skorzystać - mówił wiceminister zdrowia.

Czytaj więcej

prof. Krzysztof Simon
Prof. Simon: Medycy muszą być dobrze opłacani, inaczej wyjadą do Niemiec

Wczorajszy raport mówił o 537 przypadkach i 8 zgonach, w tym 1 z powodu COVID-19.

Przed rokiem przypadków było mniej

Dla porównania, przed rokiem 15 września (był to wtorek) resort informował o 605 przypadkach koronawirusa i 24 zgonach "covidowych", zaś w środę 16 września 2020 r. o 600 przypadkach i 10 zgonach.

Wiceminister zdrowia podał także, że w ciągu ostatniej doby liczba osób hospitalizowanych z SARS-CoV-2 wzrosła o 41 i wynosi 823. Ostatni raz wyższa była 1 lipca, czyli 76 dni temu.

Czytaj więcej

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Protestujący medycy nie przyszli na spotkanie z ministrem zdrowia
Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ

Z kolei liczba osób z koronawirusem podłączonych do respiratorów wynosi 91, a jej dobowy wzrost - 9.

Dlaczego zakażeń jest więcej niż rok temu?

Obecnie w Polsce w pełni zaszczepionych jest ponad 19,1 mln osób, przed rokiem szczepionki na COVID-19 nie były jeszcze stosowane.

Kraska był pytany, jak to możliwe, że dobowa liczba przypadków koronawirusa zbliża się do tej z 19 września 2020 r., gdy po raz pierwszy przekroczyła 1000. - Wtedy nikt jeszcze nie był zaszczepiony - zwróciła uwagę prowadząca.

- Wystarczy spojrzeć na nasze otoczenie. My chyba już zapomnieliśmy, że koronawirus jest, zapomnieliśmy o maseczkach, o dystansie, o dezynfekcji, o tych trzech podstawowych zasadach. One są najtańsze, ale najbardziej skuteczne - odparł wiceminister.