Jak pokazują najnowsze badania tej firmy, odczuwanie szczęścia w pracy ma pozytywny wpływ na zwiększoną produktywność i kreatywność pracowników.
– Poczucie szczęścia w miejscu pracy jest ważne nie tylko dla stworzenia panującej w biurze dobrej atmosfery, ma też znaczenie dla rozwoju biznesu – mówi Dan Zakai, dyrektor generalny i współzałożyciel Mindspace.
– Staramy się analizować, co sprawia, że pracownicy w danym biurze są zadowoleni, ponieważ wiemy, że szczęśliwy zespół to ludzie bardziej zaangażowani, produktywni, kreatywni, o wyższej wytrzymałości i odporności. Tacy zadowoleni z pracy i z samych siebie pracownicy mają również pozytywny wpływ na koleżanki i kolegów. Zwykle dłużej pozostają związani z jedną firmą, nie poszukują nowych miejsc pracy, zostają tam, gdzie są szczęśliwi – wymienia.
W globalnym porównaniu siedmiu krajów najwyżej plasują się Stany Zjednoczone. Amerykańscy pracownicy najbardziej ze wszystkich badanych narodów cieszą się z pracy. Aż 54 proc. z nich twierdzi, że w biurze jest zawsze bardzo szczęśliwych, zaś 39 proc. jest szczęśliwych zazwyczaj.
Polscy pracownicy biurowi plasują się w środku rankingu – 25 proc. z nich jest bardzo szczęśliwych, a 58 proc. zazwyczaj szczęśliwych w biurze. W przeciwieństwie do innych krajów w Polsce to kobiety, nie mężczyźni, odczuwają wyższy poziom szczęścia w pracy.