Budowa parku logistycznego już się rozpoczęła. Magazyn o powierzchni ponad 42 tys. mkw. ma być oddany do użytku w ostatnim kwartale tego roku. To już trzecia w tym roku roku inwestycja spółki Hillwood w tym regionie. Deweloper rozpoczął także budowę magazynów w Gliwicach i Mysłowicach.

Centrum magazynowe klasy A - Hillwood Piekary Śląskie zlokalizowane jest przy obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), prowadzącej do oddalonej o 1,5 km autostrady A1. W niewielkiej odległości od parku logistycznego jest także wjazd na Drogową Trasę Średnicową (12 km) i wjazd na prowadzącą z zachodu na wschód autostradę A4 (17,5 km). Park w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję.

- Podobnie, jak we wszystkich naszych budynkach, w nowym magazynie zostanie zamontowane oświetlenie LED. Budynek będzie miał najwyższy standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. – zapowiada firma w komunikacie. – Na terenie parku logistycznego powstanie duży parking. Dodatkowym atutem dla pracowników są pobliskie przystanki komunikacji publicznej.

- Górny Śląsk jest drugim po stolicy najpopularniejszym rynkiem magazynowym w kraju – mówi Hubert Michalak, prezes spółki Hillwood Polska. - Atutem regionu jest przede wszystkim jego strategiczna lokalizacja i bardzo dobra infrastruktura drogowa, ułatwiająca połączenia z innymi częściami Polski i całą Europą, co z kolei pozwala na znaczne obniżenie kosztów transportu.

Dodaje, że Śląsk rozwija się bardzo dynamicznie, generując duże zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. - Ogromną przewagą regionu jest również duży rynek pracy i dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Atrakcyjność Górnego Śląska i Zagłębia podnoszą też konkurencyjne w stosunku do innych lokalizacji stawki najmu – mówi.

Hillwood w województwie śląskim inwestuje niemal od początku działalności w Polsce. - Do końca 2020 roku wybudowana przez nas nowoczesna powierzchnia magazynowa na Górnym Śląsku i w Zagłębiu wzrośnie do prawie 220 tys. mkw. – zapowiada Hubert Michalak. - W pierwszym kwartale tego roku rozpoczęliśmy również budowę magazynów w Gliwicach i Mysłowicach, które dostarczą w sumie ponad 52 tys. mkw. Do tej pory firma wybudowała już dwa inne centra magazynowe w województwie śląskim – Hillwood Sosnowiec Zagłębie i Hillwood Ruda Śląska. Jeszcze w tym roku zakończy się ich rozbudowa.

Hillwood na rynku nieruchomości komercyjnych działa ponad 30 lat. Prowadzi inwestycje w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie firma wybudowała ok. 16 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad 1 mln mkw. w Polsce. Na polskim rynku Hillwood jest obecny od 2014 roku. Buduje entra logistyczne i przemysłowe zarówno w formule BTS (szyte na miarę), jak i na wynajem.

Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Hillwood Polska działa na głównych rynkach magazynowych jak Warszawa, Polska centralna, Wrocław i Górny Śląsk. Inwestuje także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach jak Częstochowa, Kutno czy Świebodzin.