Reklama
Rozwiń

Adwokaci mogą stracić klientów z branży nieruchomości

Wprowadzenie obowiązku weryfikowania przez adwokatów beneficjentów rzeczywistych klientów i raportowania ministrowi finansów ewentualnych rozbieżności poważnie nadszarpnie zaufanie do profesjonalnych pełnomocników - mówią prawnicy Łukasz Świątek i Arkadiusz Górski z kancelarii KMD.Legal

Aktualizacja: 18.05.2020 12:33 Publikacja: 18.05.2020 12:13

4 marca 2020 r. na rządowych stronach RCL ukazał się projekt nowelizacji ustawy z 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Projekt ma implementować tzw. dyrektywę V AML, na co państwa członkowskie UE miały czas do 10 stycznia 2020 r.

Jedno z projektowanych rozwiązań zakłada, że wszystkie podmioty objęte stosowaniem ustawy (instytucje obowiązane), będą miały każdorazowo obowiązek poinformować ministra finansów o zidentyfikowanych rozbieżnościach pomiędzy ustalonym przez instytucję obowiązaną beneficjentem rzeczywistym klienta (osobą kontrolującą klienta) a beneficjentem rzeczywistym ujawnionym przez klienta w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR).

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Nieruchomości
Przedmieścia kuszą niższymi cenami mieszkań
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Nieruchomości
Najem mieszkań na huśtawce. Ile zapłaci lokator?
Nieruchomości
Rynek wtórny. Nie ma co czekać na cenowy cud
Nieruchomości
Tyle sprzedający chcą za mieszkania z drugiej ręki
Nieruchomości
Nowy szef Speedwella w Polsce: wierzymy w rynek mieszkaniowy