Biuro w Poznaniu jest największym oddziałem Allegro i siedzibą główną od samego początku istnienia firmy. Na co dzień w stolicy Wielkopolski pracują zespoły IT, korporacyjne, obsługa klienta i duża część zespołu komercyjnego - w sumie ponad 1,3 tys. osób.

Przeprowadzka do nowego biura w Poznaniu będzie największym jak dotąd przedsięwzięciem logistycznym w historii biur firmy. Pierwsze zespoły mają przenieść się do nowego biura już w połowie 2021 roku. - Zaplanowaliśmy roczny okres przejściowy, podczas którego pracownicy Allegro będą przebywać w dwóch biurach. W poprzednim biurze Allegro dysponowało 1,3 tys. miejscami pracy, teraz może ich mieć nawet 2,7 tys.

Nowy Rynek to trzecia inwestycja Allegro w biura w 2021 roku, po ogłoszonym wcześniej Krakowie i Warszawie.

 - Firma w najbliższych kwartałach skupi się na usprawnieniu dostaw, rozwoju sztucznej inteligencji i nowych rozwiązań na platformie dla klientów i sprzedawców. Prowadzimy rekrutacje, tylko w Poznaniu w 2021 roku zatrudnimy ponad 330 osób – zapowiada Allegro w komunikacie.

- W ciągu zaledwie kwartału liczba liczba klientów zwiększyła się o populację Katowic - 300 tys. konsumentów dołączyło do Allegro i mogą wybierać spośród ponad 200 mln ofert. Jeśli wydrukowalibyśmy katalog ze wszystkimi ofertami Allegro, miały 10 kilometrów grubości! – mówi cytowany w komunikacie Francois Nuyts, prezes Allegro. - To naturalne, że potrzebujemy utalentowanych ludzi, nie tylko z obszaru technologii. Dlatego też inwestujemy w nowe biura, aby zapewnić pracownikom najlepszą przestrzeń do pracy, sprzyjającą kreatywności, rozwojowi oraz integracji zespołów - a dodatkowo świetnie zaprojektowaną, w najlepszej lokalizacji oraz z praktycznymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Nasze plany rekrutacyjne na 2021 są naprawdę ambitne - pozyskanie 950 nowych talentów.

Oprócz siedziby w Poznaniu, firma wynajęła nowe biura w Fabryce Norblina w Warszawie (o powierzchni 16,2 tys. mkw.) i w Centrum Biurowym Lubicz w Krakowie (2,1 tys. mkw.). Najemcę podczas negocjacji wszystkich umów najmu reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa, wsparcie prawne zapewniła kancelaria KM Partners Komorowska Michaliszyn, a za project management odpowiada SQMetre.