Biurowiec przy placu Jana Pawła II (skrzyżowanie ul. Legnickiej i Nabycińskiej), zaoferuje niemal 22 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy etap buduje firma Eiffage Polska Budownictwo. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kw. 2023 r.

- Przebudowaliśmy już sieci kolidujące z budynkiem (m.in. cieplną, energetyczną, a także sieć instalacji teletechnicznych). Zespół ekspertów znających specyfikę i historię ścisłego centrum Wrocławia prowadził zaś badania archeologiczne – podaje Avestus w komunikacie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy się podzielić informacją o rozpoczęciu budowy Infinity. Mimo fali pandemii, która znacznie wydłużyła procesy administracyjne i utrudniła negocjacje biznesowe, w ostatnim czasie odnotowaliśmy zwiększone zainteresowanie najmem powierzchni biurowej i w konsekwencji zdecydowaliśmy, że jest to właściwy moment na rozpoczęcie tej inwestycji – mówi cytowany w komunikacie Roger Dunlop, prezes Avestus Real Estate.

Infinity, siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A, zaoferuje 18,7 tys. mkw. powierzchni biurowej, ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz trzypoziomowy podziemny garaż na 311 miejsc parkingowych. Powstanie też 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie, będą szatnie i prysznice. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

–Wierzymy w tę inwestycję i jesteśmy przekonani, że Infinity będzie stanowiło świetną propozycję dla firm poszukujących nowoczesnych i bezpiecznych biur w nowej erze postcovidowej – komentuje Mariusz Frąckiewicz, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce. - Dostrzegamy także ogromny potencjał Wrocławia, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce. Uważamy, że nadszedł odpowiedni czas na wprowadzenie na rynek takiego projektu jak Infinity.

W lobby Infinity znajdą się miejsca dla gości. Na dachu budynku zaplanowano taras. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiada firma doradcza JLL.

– Wrocław to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków biurowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, co potwierdza wysoka aktywność najemców z sektora nowoczesnych usług dla biznesu – komentuje Katarzyna Krokosińska, dyrektor biura JLL we Wrocławiu. - Miasto zostało docenione przez autorów rankingu miast najlepszych dla inwestycji bezpośrednich przeprowadzonego przez Financial Times. Stolica Dolnego Śląska znalazła się na 15. miejscu wśród miast przyszłości z całego świata oraz na 1. w kategorii małych i średnich miast. To kolejny dowód, że Wrocław stanowi świetne miejsce do inwestowania w projekty biurowe najwyższej jakości.