Poznańska wieża ma być całkowicie samowystarczalna energetycznie – inwestor planuje wykorzystać baterie słoneczne – i przyjazna dla środowiska.
Podziemny parking ma pomieścić 1 tys. samochodów. Na szczycie przewidziano obrotową restaurację z widokiem na miasto oraz kasyno. Poniżej na ponad 13 tys. mkw. znajdą się apartamenty, a pod nimi hotel (168 pokojów).
Kolejną część budynku przeznaczono na spa, a niżej znajdzie się blisko 18,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 17 tys. mkw. dla sklepów, punktów usługowych i placówek kulturalnych.
Anna Maria Biedermann, architekt z AMA Studio, hiszpańskiego biura projektowego, informuje, że obiekt ten ma mieć specjalną nocną iluminację, by stać się wyróżnikiem w krajobrazie Poznania.
Jego usytuowanie, na lewym brzegu Warty w pobliżu największych osiedli mieszkaniowych na Ratajach, jest wkomponowane w korytarze powietrzne dwóch poznańskich lotnisk (cywilnego i wojskowego). Z najwyższego budynku w Poznaniu ma korzystać ok. 2,5 tys. podmiotów, a zatrudnienie znajdzie tu prawdopodobnie ok. 700 osób.