Taką rolę na pewno spełni odnowione do wysokiego standardu mieszkanie w kamienicy w ścisłym centrum miasta. Lokale tego typu kuszą przede wszystkim amatorów przestrzeni i wysokich wnętrz oraz przedwojennego szyku. W Poznaniu takie nieruchomości można znaleźć w okolicach Starego Rynku.
– Do zakupu tego typu nieruchomości skłania przede wszystkim ich świetna lokalizacja i jakość materiałów, z których kiedyś budowano domy – wyjaśnia Jacek Melcer z Biura Obrotu Nieruchomościami Handom. – Są jednak drogie. Za dwupokojowy lokal o wysokim standardzie usytuowany w kamienicy przy ulicy Wielkiej trzeba zapłacić nawet 360 – 420 tys. zł. Ze sprzedaniem takiego mieszkania nie powinniśmy mieć jednak problemu. Są chętnie adaptowane na kancelarie prawnicze, biura czy firmowe pokoje dla gości.
Wyjątkowy klimat i nie mniejszy prestiż oferują także nowoczesne apartamentowce. Te najbardziej interesujące pod względem inwestycyjnym powinny się znajdować w samym sercu miasta. W Poznaniu charakteru i prestiżu dodaje lokalizacja w pobliżu Warty. Na przykład z budowanego na rewitalizowanym Chwaliszewie, które w 2008 r. zostało uznane za pomnik historii Polski, apartamentowca Nowa Sienna roztaczają się panoramiczne widoki na malownicze koryto rzeki, Starą Gazownię i Ostrów Tumski.
Równie charakterystyczna na inwestycyjnej mapie Poznania i spełniająca wszystkie wymagania stawiane luksusowym budynkom jest kamienica Czartoria. Z jej okien również można obserwować zielone okolice Warty, a także katedrę i wieże ratusza.
– W ciągu roku większość oferowanych apartamentów znalazła nabywców. W tej chwili planujemy już kolejną inwestycję na Chwaliszewie – mówi Piotr Działyński z D&D Investment, inwestora projektu.