Kryta całoroczna dwukondygnacyjna pływalnia powstała na zamówienie gminy. Wartość inwestycji: 13,5 mln zł. - Obiekt, który właśnie oddaliśmy do użytku w Słupcy, będzie nam odtąd służył jako wzorzec w rozmowach z kontrahentami – mówi cytowany w komunikacie prezes spółki Moris Polska Maurycy Bryła. - Z punktu widzenia budżetu i wynikającej z niego jakości pływalnia w Słupcy stanowi złoty środek dla nieco mniejszych inwestorów gminnych i powiatowych, którzy chcą mieć na swoim terenie obiekt po wielokroć bardziej zaawansowany technologicznie i bardziej funkcjonalny niż sezonowe odkryte baseny zewnętrzne, ale nie tak wysokobudżetowy jak aquaparki, na które mało kogo stać.

Dyrektor regionalny oddziału zachodniego Moris Polska Tomasz Skowroński nazywa obiekt „pływalnią kompaktową". – Powinna wytyczać nowy trend w kraju i mam nadzieję, że tak będzie – mówi. Dodaje, że w pływali wykorzystywana jest woda „z dolnych źródeł ciepła". - W tym celu wykonaliśmy 36 odwiertów (każdy na głębokość 100 metrów) i stosowną instalację – mówi dyrektor Skowroński. - Dzięki pompom ciepła koszty użytkowania obiektu będą niższe. Wdrożyliśmy również odzysk wód poprzez zastosowanie stacji filtracyjnej.

Dwukondygnacyjna pływalnia stanęła na działce o powierzchni 1,1 ha. Jej powierzchnia użytkowa to 1526 mkw. przy kubaturze 8200 m sześc. Powstały szatnie, dwa baseny – sportowy i rekreacyjny – o łącznej powierzchni 400 mkw., spa, jacuzzi, sucha sauna fińska i łaźnia parowa z natryskami. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszty inwestycji udało się obniżyć m.in. poprzez „ścięcie" wysokości hali do 5 m. - Zastosowano za to zabieg wizualny, który optycznie powiększa budynek. Sufit jest wyłożony specjalnymi lustrzanymi płytami – opisują przedstawiciele wykonawcy.

Przy obiekcie jest 36 miejsc parkingowych, stanowiska dla dwóch busów i zatoczka dla większego autobusu.