Aktualizacja: 14.07.2020 20:52 Publikacja: 14.07.2020 20:52
1 zdjęcie
ZobaczFoto: materiały prasowe
W pierwszym etapie osiedla Miasteczko Jutrzenki powstaną 163 mieszkania o powierzchni od 38 do 100 mkw. Planowany termin oddania lokali do użytku to drugi kwartał 2022 roku. Osiedle w warszawskich Włochach powstanie na terenie o powierzchni 65 tys. mkw. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma HOCHTIEF.
- Miasteczko zaoferuje tereny zielone stworzone przez architektów krajobrazu i ogrodników. Mieszkańcy będą mogli wypoczywać na leżankach i ławkach solarnych z możliwością ładowania urządzeń mobilnych – zachęcają przedstawiciele dewelopera. - Zaplanowano m.in. oczka wodne, fontanny, przestrzeń do uprawiania jogi, place zabaw, siłownię plenerową i szklarnie do uprawy własnych warzyw, ziół i kwiatów. Znajdą się tu również ładowarki do samochodów elektrycznych. Energii do części wspólnych dostarczą m.in. panele fotowoltaiczne.
Ceny nowych mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w lutym były niższe niż lokali będących już w ofercie – wynika z analiz Cenatorium.
Podaż mieszkań wzrosła nie tylko w metropoliach, ale i w otaczających je miejscowościach – wynika z analiz portalu RynekPierwotny.pl
Polski rynek inwestycyjny zwiększa obroty. W nieruchomości komercyjne zainwestowano w zeszłym roku prawie 5 mld euro, to wzrost o 130 proc.
Rodzimy kapitał lokuje w nieruchomościach komercyjnych w Polsce coraz więcej, ale to wciąż niewiele na tle innych rynków – mówi Daniel Bienias, szef CBRE w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Sytuacja firm budujących osiedla nie wygląda dobrze. Ich zobowiązania rosną – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Ceny nowych mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w lutym były niższe niż lokali będących już w ofercie – wynika z analiz Cenatorium.
To nie art. 28 kodeksu postępowania administracyjnego, a art. 28 ust. 2 Prawa budowlanego określa kryteria uznania danego podmiotu za stronę postępowania o wydanie pozwolenia na budowę.
Potrzeby mieszkaniowe są różnorodne. Jedni chcą kupować nieruchomości, korzystając m.in. z cyfrowej hipoteki. Inni potrzebują lokali na wynajem, jeszcze inni – mieszkań społecznych. Ale żeby rozruszać budownictwo, potrzebne są grunty.
Lokal do remontu bywa łakomym kąskiem nie tylko dla flipperów. Popyt na takie mieszkania może wystrzelić.
Lutowy duży wzrost liczby wnioskujących o pożyczkę może nie wynikać ze wzrostu popytu na mieszkania, tylko spadku udziału singli – podejrzewa BIK.
W lutym ponad 90 proc. mieszkań oferowanych przez deweloperów w największych miastach nie zmieniło cen – wynika z barometru portalu Tabelaofert.pl.
W lutym wzrost sprzedaży nowych mieszkań wobec stycznia wyniósł 30 proc. W szerszym kontekście sytuację rynkową lepiej charakteryzuje słowo „stabilizacja” niż „odbicie”.
Jeśli po wprowadzeniu programu dopłat popyt na mieszkania gwałtownie wzrośnie, nieuniknione będą też wzrosty cen.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas