- Przykładem międzynarodowej sieci pracującej na OVO Wrocław będzie corian. Ten wyjątkowo wytrzymały, elastyczny i estetyczny materiał, który utworzy zaokrągloną elewację budynku, jest innowacyjnym wynalazkiem francuskiej firmy DuPont. Natomiast wyprodukowany zostanie w Turcji, a uformowany w Polsce i zamontowany w stolicy Dolnego Śląska - opowiada o inwestycji deweloper.
Tysiące stalowych prętów
OVO Wrocław powstaje przy ul. Podwale 82-91, w sąsiedztwie Poczty Głównej, Parku Słowackiego i blisko wrocławskiego Rynku. Nad placem budowy górują 4 dźwigi, a 150 wykwalifikowanych robotników pracuje w wielu miejscach jednocześnie, od najniższej kondygnacji po powstające właśnie pierwsze piętro. To skomplikowany proces, wymagający sprawnej i ścisłej koordynacji.
Dotychczas do budowy OVO wykorzystano blisko 9 tys. m sześc. betonu i ponad 1,7 tys. ton stali. To oznacza, że na placu pojawiło się prawie tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek, a długość stalowych prętów ustawionych jeden za drugim wyniosłaby łącznie ponad tysiąc kilometrów, czyli równałaby się długości Wisły.
Na poziomie -2 strop jest ukończony niemal w całości i trwają zaawansowane prace murarskie, powstają m.in. ścianki kuchni hotelowej i sali balowej. Strop nad poziomem -1, gdzie znajdą się m.in. pomieszczenia kasyna, a także klubu fitness z basenem, jest gotowy w 90 proc.
Niedługo także na tej kondygnacji rozpoczną się pierwsze prace murarskie, najpierw przy pomieszczeniach technicznych. Budowa wyraźnie wyszła już ponad ogrodzenie. Strop poziomu zero jest gotowy w 35 proc. To stanowi podłogę 44 pokoi pięciogwiazdkowego hotelu. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.