MIPIM – największe nieruchomościowe targi inwestycyjne i konferencja w jednym – jak co roku przyciąga silną i liczną polską ekipę. Na liście zarejestrowanych figuruje prawie 150 podmiotów: od firm deweloperskich przez doradców, inwestorów, prawników po samorządy. W ciągu czterech dni – od 11 do 14 marca – będzie trwać łowienie inwestorów, partnerów czy kupców dla różnego rodzaju projektów.
Czytaj więcej
MIPIM w Cannes to więcej niż targi nieruchomości i okazja do dogrania dobrego biznesu czy inwesty...
Targi, debaty, spotkania. Świat nieruchomości jedzie na MIPIM
Bogaty program konferencyjny zawiera polskie akcenty. Pierwszy to panel poświęcony naszemu sektorowi magazynowemu, z udziałem przedstawcieli dewelopera Hillwood, kancelarii Dentons i firmy doradczej Axi Immo. Mowa będzie o szansach, ale i o wyzwaniach, czekających inwestorów zainteresowanych sektorem nieruchomości przemysłowo-logistycznych nad Wisłą. Hillwood będzie mówił o dwóch dużych projektach: parku przemysłowym w miejscowości Krągola w Wielkopolskiem o docelowej powierzchni 600 tys. mkw. oraz kupionym w tym roku 114-ha terenie pod Nidzicą.
Drugi panel plenarny poświęcony będzie inwestycjom w konurbacji katowickiej i na Górnym Śląsku. – Katowice są dynamicznie rozwijającym się miastem. Skutecznie łączymy potencjał gospodarczy z zapleczem akademickim. Chcemy prezentować naszą wizję rozwoju, jak i możliwości inwestycyjne – mówi Sandra Hajduk, rzeczniczka Urzędu Miasta Katowic. – Tegoroczne targi MIPIM to dla Katowic zwrócenie jeszcze większej uwagi na siłę metropolii. Pierwszy raz, poza partnerami biznesowymi, jedzie z nami partner instytucjonalny: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Katowice to serce tej ponaddwumilionowej metropolii. Podczas panelu Silesia Summit będziemy chcieli pokazać, dlaczego nasz region to idealne miejsce do rozwinięcia swojego biznesu: od inwestycji w nieruchomości komercyjne po te oparte na wiedzy i nowoczesnych technologiach. Będzie to też doskonała okazja, by porozmawiać o transformacji naszego miasta oraz o roli, jaką odgrywamy w globalnym ekosystemie biznesu – dodaje.
Podczas panelu omawiany będzie m.in. przypadek wartej 230 mln zł inwestycji firmy Compal Electronics z Tajwanu w fabrykę na terenie SSE w Czeladzi. To pierwszy europejski zakład tego azjatyckiego gracza.