Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 21:47 Publikacja: 08.08.2023 17:46
Foto: Adobe Stock
Zasoby powierzchni biurowej w Krakowie to 1,75 mln mkw. W II kwartale roku nie został oddany do użytku żaden obiekt – wskazują analitycy firmy doradczej Knight Frank. Podkreślają, że duża nadwyżka zasobów, którą krakowski rynek biurowy miał w porównaniu z innymi miastami, pozwoliła mu utrzymać pozycję lidera wśród regionów i to mimo braku nowej podaży w II kwartale.
- W I połowie roku deweloperzy budowali w Krakowie obiekty biurowe o powierzchni ponad 42,6 tys. mkw., co stanowiło niemal 37 proc. całkowitej powierzchni oddanej do użytku w miastach regionalnych – wskazuje Knight Frank.
Na rynkach regionalnych jest coraz więcej wolnej powierzchni biurowej. W Warszawie dostępność biur jest coraz mniejsza - wynika z analiz firmy doradczej Walter Herz.
W najwyższym punkcie budynku, który powstaje u zbiegu ul. Towarowej i Kolejowej w Warszawie, zawisła wiecha. Vibe dostarczy 15 tys. mkw. biur.
W całym 2023 roku biurowe zasoby stolicy powiększą się o ok. 72 tys. mkw. powierzchni – wskazuje firma doradcza JLL.
Dla części firm łakomym kąskiem stają się starsze odświeżone i gotowe do wynajmu biura. W cenie są wciąż coworki.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W kompleksie biurowym przy ul. Łuckiej w Warszawie powstanie niemal 2,9 tys. mkw. elastycznych biur Business Link. Mają być gotowe w kwietniu 2024 roku.
15-kondygnacyjny biurowiec przy stacji metra Wilanowska kupiły Investika Real Estate Fund i Bud Holdings.
Echo Investment uzyskało dla budynku React certyfikat BREEAM Final na poziomie „Excellent”. Obiekt może zmienić właściciela.
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec dostarczy na rynek 32 tys. mkw. biur. Budynek przy Prostej ma być gotowy wiosną 2025 roku.
Biuro przestało być tylko miejscem pracy. To ważne narzędzie HR służące przyciąganiu talentów. Pracownicy doceniają dobry adres i dobrą komunikację. W siłę rosną elastyczne powierzchnie.
Deweloper sprzedał łódzki React estońskiej firmie Summus Capital. Liczy na zbycie jeszcze kilku nieruchomości.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas