Analityk, który lubi ruch, audiobooki i Ząbki

Realizuj własne marzenia. To najlepsza rada, jaką otrzymałem – mówi Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

Publikacja: 15.06.2023 21:05

Analityk, który lubi ruch, audiobooki i Ząbki

Foto: mat. pras.

Od 2012 r. analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.pl. Wcześniej związany z rynkiem kapitałowym, na którym działał ponad dekadę – niemal od samego początku istnienia warszawskiej GPW. Pełnił funkcje maklera papierów wartościowych, maklera giełdowego specjalisty, a przez kilka lat kierował oddziałem domu maklerskiego.

Już wówczas zajmował się analizami rynkowymi i komentowaniem giełdy w mediach. Na rynku nieruchomości od 20 lat, początkowo jako licencjonowany pośrednik, następnie analityk i dziennikarz ekonomiczny.

Pracuję w nieruchomościach, bo...

Po przepracowaniu w fachu maklera papierów wartościowych z górą dekady nagle poczułem, że czas na zmianę. W latach 90. to była profesja tylko dla ludzi o nerwach ze stali. Gdy pewnego dnia mój organizm wysłał jednoznacznie ostrzegawczy sygnał, że z nerwami zaczyna być nie do końca okej, skorzystałem z dobrej rady zaprzyjaźnionego lekarza, który zalecił mi zmianę pracy na zdecydowanie mniej stresującą. I tak wypadło na nieruchomości, jak się okazało z najlepszym skutkiem nie tylko dla zdrowia.

Polski rynek nieruchomości to jednym słowem ...

Niekończąca się opowieść o brakujących mieszkaniach, których o dziwo z biegiem lat brakuje w kraju coraz więcej, pomimo rekordowych statystyk budownictwa i coraz bardziej deprymującej demografii.

Moje ulubione budynki to...

Pałac Kultury i Nauki oraz sąsiadujący z nim Żagiel Libeskinda. Ten pierwszy za sprawą sentymentu i licznych okołopałacowych wspomnień rodowitego warszawiaka. Z kolei Złota 44 to nie tylko ponadczasowe dzieło architektury, ale także wymowny symbol nowej ery w dziejach mieszkaniówki. I takie oto dwie symboliczne budowle mamy w stolicy tuż obok siebie.

Hitem na rynku będzie...

Rozwój budownictwa zeroemisyjnego.

Najważniejsza rzecz na rynku to ...

Wprowadzenie REIT-ów i podatku katastralnego – oczywiście w rozsądny sposób. Dopóki to się nie stanie, polska mieszkaniówka będzie wiecznie raczkującym rynkiem na tle rynków rozwiniętych, bez szans na ich dościgniecie.

Gdybym nie pracował w branży nieruchomości...

Najchętniej zostałbym pisarzem sensacyjnych bestsellerów, choć oczywiście mam świadomość braku gwarancji powodzenia tego typu misji.

W wolnej chwili najchętniej...

Oddaję się aktywności fizycznej jako absolwent rehabilitacji na warszawskiej AWF. W wyuczonym zawodzie nie popracowałem zbyt długo, za to na całe życie uświadomiłem sobie, jak ważny dla zdrowia i samopoczucia jest ruch. Dlatego niemal każdego ranka obowiązkowy basen i sauna, a po pracy, może niekoniecznie codziennie, ale w miarę regularnie, siłownia, rower lub jakaś przebieżka. A wieczorem do poduszki audiobook, który uważam za genialny wynalazek.

Najlepsza rada, jaką otrzymałem...

Realizuj własne marzenia, bo w przeciwnym wypadku znajdzie się ktoś, kto cię zatrudni, żebyś realizował jego marzenia.

Najlepsze miejsce do życia...

To podwarszawskie Ząbki, gdzie mieszkam już od ćwierćwiecza z górą. Napatrzyłem się na rozwój tego miasta i ambitne starania kolejnych włodarzy, którzy rozwijali jego infrastrukturę, zaspokajając potrzeby mieszkańców.

—oprac. Aneta Gawrońska

Nieruchomości
Mieszkanie +. Najemcy mogą się stać właścicielami lokali
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nieruchomości
Ziemia po zaoranym „Mieszkaniu+”
Nieruchomości
Do oferty trafiają tańsze mieszkania
Nieruchomości
Najem mieszkań znowu droższy. Ile można zarobić?
Nieruchomości
Więcej za mieszkanie w Warszawie