Największy w Polsce deweloper rusza z budową 25 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Łodzi, na terenie po rozlewni gazu. Projekt w ramach City Logistics jest spekulacyjny, czyli budowa ruszyła bez zawierania umów przednajmu. Panattoni liczy na szybka komercjalizację, to szósta inwestycja w ramach logistyki miejskiej w Łodzi.

- Obiekty z segmentu City Logistics łączą doskonałą miejską lokalizację z pełną elastycznością. Niewielkie moduły pozwalają na prowadzenie nawet mniejszych działalności, a nowoczesna powierzchnia pozwala na prowadzenie różnorodnych procesów, od magazynowania, przez lekką produkcję, logistykę, e-commerce, nawet po działalność serwisową. City Logistics Łódź VI będzie kolejną ważną dla miasta platformą biznesową, przyciągającą przedstawicieli różnych branż, którzy zyskają bazę zarówno do obsługi miasta, regionu, a nawet całego kraju, dzięki centralnemu położeniu Łodzi – skomentowała Katarzyna Kujawiak, development director w Panattoni. Zaznaczyła, że na tego typu obiekty bardzo często stawia rosnący e-commerce, czy e-grocery, które chcą dotrzeć do klienta nawet w dniu zamówienia. Ponadto z powierzchni korzystają start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa handlowe oraz handlowo-produkcyjne.

Deweloper często sięga po grunty pod realizację inwestycji brownfield, przede wszystkim zdegradowane tereny poprzemysłowe. W 2022 r. projekty brownfield stanowiły 1/3 wszystkich realizacji. To sposób na przywracanie miastom terenów, a dla dewelopera możliwość lokalizacji inwestycji przy kurczących się zasobach „bezproblemowych” działek.