Magdalena Kowalewska została powołana na stanowisko Chief Operating Officer w LCP Properties Poland. Będzie zarządzać portfelem inwestycyjnym parków handlowych i magazynów SBU oraz nadzorować działania deweloperskie realizowane przez grupę. Będzie też zarządzać i rozwijać marki M PARK, M EMKA oraz M Multipark w Polsce. Kowalewska ostatnio zasiadała w zarządzie CPI Property Group, wcześniej przez kilkanaście lat związana była z Immofinanzem.

Z kolei na szefa ds. ekspansji w Grupie LCP w Polsce awansował Krystian Modrzejewski. Będzie odpowiedzialny za realizację strategii firmy przez pozyskiwanie gruntów i projektów. Z LCP jest związany od 2016 r.

Aktualny portfel LCP w Polsce liczy 90 nieruchomości handlowych i magazynowych o łącznej powierzchni 400 tys. mkw. Szacowana wartość aktywów to 0,5 mld euro - celem jest jej podwojenie w najbliższych latach.

- To ekscytujące, jak grupa LCP rozszerzyła swoją działalność w Polsce. Ostatnie przejęcia pozwalają nam na umocnienie obecności naszych marek M PARK, M EMKA i M Multipark w całym regionie, a kolejne inwestycje, które zostaną ukończone i oddane do użytku dla naszych klientów jeszcze w tym roku, ugruntują ich rozpoznawalność na krajowym rynku. Wraz ze wzmocnieniem zespołu LCP Properties Poland mogę z dumą ogłosić, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia tak ambitnego celu, jakim jest 1 mld euro wartości portfela naszych aktywów skomentował James Fife, szef LCP Properties Poland.

LCP jest właścicielem nieruchomości w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce o wartości ponad 5,2 mld euro. W Polsce grupa jest obecna od 2005 r.