Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 17:44 Publikacja: 12.01.2023 21:45
Dariusz Karwański, dyrektor w dziale powierzchni biurowych w firmie Savills
Foto: Mat.prasowe
W biurowcach jest sporo pustostanów handlowych i usługowych. Dlaczego te lokale stoją puste?
Liczba pustostanów jest ściśle powiązana z lokalizacją i przeznaczeniem powierzchni handlowo-usługowej. Dobrze wyeksponowane lokale w ciągach komunikacyjnych o zwiększonym ruchu pieszych są bardzo pożądane przez najemców. Przede wszystkim mówimy o lokalizacjach w ścisłym centrum Warszawy oraz na bliskiej Woli.
Budowa części planowanych biurowców zależy od pozyskania kluczowego najemcy. Deweloperzy stawiają na mixed-use.
Zainteresowaniem cieszą się biura, które ewoluują razem z najemcą. Można je dostosować do zmieniających się potrzeb.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Zainteresowanie biurami o wysokim standardzie w najatrakcyjniejszych lokalizacjach największych miast jest ogromne – wynika z analiz Walter Herz.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Nowoczesne biurowce nie powinny stać puste. Starsze budynki mogą się zamieniać w hotele, bloki PRS, akademiki.
Budynek biurowy u zbiegu ul. Pańskiej i Miedzianej na warszawskiej Woli jest już gotowy. Obiekt oferuje ponad 30,9 tys. mkw. powierzchni.
15-kondygnacyjny biurowiec przy stacji metra Wilanowska kupiły Investika Real Estate Fund i Bud Holdings.
Echo Investment uzyskało dla budynku React certyfikat BREEAM Final na poziomie „Excellent”. Obiekt może zmienić właściciela.
Powstający w biznesowym centrum Warszawy biurowiec dostarczy na rynek 32 tys. mkw. biur. Budynek przy Prostej ma być gotowy wiosną 2025 roku.
Biuro przestało być tylko miejscem pracy. To ważne narzędzie HR służące przyciąganiu talentów. Pracownicy doceniają dobry adres i dobrą komunikację. W siłę rosną elastyczne powierzchnie.
Deweloper sprzedał łódzki React estońskiej firmie Summus Capital. Liczy na zbycie jeszcze kilku nieruchomości.
Notowany na Catalyst deweloper, spółka Ghelamco, zawarł umowę sprzedaży mającego prawie 59 tys. mkw. powierzchni do najmu biurowca Warsaw UNIT przy rondzie Daszyńskiego. Nabywcą jest szwedzka spółka Eastnine AB. To największa transakcja na rynku biurowym w Europie.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas