Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 13:35 Publikacja: 28.09.2022 17:01
Foto: Mat.prasowe
W szóstym etapie osiedla Aleje Praskie przy ul. Podskarbińskiej w Warszawie deweloper – spółka Develia – zaplanował 230 mieszkań i dziewięć lokali usługowych. Ta część inwestycji – podobnie jak poprzednie - przeszła certyfikację BREEAM. Jej głównym założeniem jest ocena jakości i wpływu nieruchomości na środowisko naturalne i użytkowników.
Podczas procedury weryfikacyjnej pod uwagę brane są takie aspekty jak m.in.: ochrona środowiska i ekologia, efektywność energetyczna, infrastruktura lokalna, komfort użytkowania.
Należąca do Cordii spółka Polnord wspólnie z partnerem – firmą Waryński zakończyła budowę piątego etapu osiedla na warszawskiej Woli.
Przy ul. Ślężnej we Wrocławiu Develia wybuduje niemal 100 mieszkań. Stojący pod tym adresem stary biurowiec zostanie wyburzony.
W pierwszym etapie osiedla przy ul. Malborskiej, niedaleko parku Duchackiego w Krakowie, deweloper zaplanował 90 mieszkań. Zakończenie budowy zapowiada na trzeci kwartał 2023 roku.
Budowę ostatniego etapu osiedla na warszawskim Henrykowie rozpoczyna fiński deweloper YIT. Budowa ma się zakończyć w drugim kwartale 2024 roku.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Teren Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ na warszawskiej Pradze-Północ zrewitalizuje Liebrecht & wooD. Koszt inwestycji to niemal 150 mln euro.
Niemal 1,5 tys. mieszkań w sześciu etapach. Osiedle Apartamenty Krakowska we Wrocławiu wybuduje Robyg.
Od 12 grudnia można składać wnioski o dotacje w ramach programu "Czyste Powietrze dla powodzian" - przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ustawy mieszkaniowe – polaryzujące i rozgrzebane. Te o uwolnieniu gruntów, regulacji krótkiego najmu, REIT-ach – bardziej lub mniej zasygnalizowane. A to nie wszystkie otwarte fronty. Jaki jest bilans po 12 miesiącach?
Kupujący wstrzymywali się z transakcjami, sprzedający próbowali grać na czas, utrzymując ceny na wysokim poziomie.
Hale w województwie łódzkim chcą wynajmować firmy produkcyjne, logistyczne i handlowe. Popyt w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wzrósł aż o 72,5 proc.
Informacje z portali internetowych potwierdzające rezerwację czy zawierające opinię najemcy to dopuszczalne i wiarygodne dowody, że w bloku są mieszkania wynajmowane krótkoterminowo.
Przydałoby się więcej spotkań z ekspertami i powołanie stałych grup roboczych dotyczących np. prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – ocenia ekspert Komitetu ds. Nieruchomości Krajowej Izby Gospodarczej.
Trzy wyzwania podatkowe. Rynek czeka na rozstrzygnięcia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas