Sienkiewicza Résidence zaoferuje 114 mieszkań o powierzchni od 50 do 79 mkw. – od jednego do czterech pokoi. Budowa osiedla zakończy się w pierwszym kwartale 2024 roku. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tam latem. W Sienkiewicza Résidence deweloper zaplanował ogólnodostępny taras widokowy i salę bilardową.

Najnowszą inwestycję Bouygues Immobilier Polska we Wrocławiu, naprzeciwko Ogrodu Botanicznego, zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach. – Ma to być prawdziwa perełka – zapowiada inwestor.

Projekt składa się z dwóch części – Classic i Modern. - Część historyczna, czyli Classic, to zabytkowy budynek w głębi działki zajmowany kiedyś przez Wyższą Szkołę Filologiczną – mówią przedstawiciele dewelopera. - Najbardziej widoczną zmianą będzie przywrócenie zasadniczej bryły dachu z zastosowaniem współczesnych rozwiązań i dostosowaniem funkcji do nowych potrzeb.

– Zachowaliśmy praktycznie w stanie nienaruszonym elewacje z ich wystrojem. Pozostawiliśmy też klatki schodowe w dotychczasowych lokalizacjach z wykorzystaniem historycznych detali. Nowymi elementami są balkony z balustradami ze szkła przeziernego, aby jak najmniej zakłócały odbiór historycznej bryły – mówi architekt Maciej Konopka. Wnętrza części Classic będą inspirowane stylem miejskiej kamienicy.

Część nowoczesna, czyli Modern, powstanie od podstaw i uzupełni pierzeję ul. Sienkiewicza. – Wyszliśmy z założenia, że w XXI wieku powinna powstawać architektura adekwatna do danego czasu. Próby „odtwarzania" zabudowy historycznej, robione na siłę, są niewłaściwymi działaniami projektowymi – zaznacza Maciej Konopka.