Reklama
Reklama

Będzie można budować 18-metrowe kawalerki

Będzie można budować 18-metrowe kawalerki. Z przepisów znikną zakazy. Są gotowe regulacje w tej sprawie.

Aktualizacja: 22.07.2016 09:03 Publikacja: 21.07.2016 18:18

Będzie można budować 18-metrowe kawalerki

Foto: 123RF

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce zlikwidować wymogi określone w przepisach dotyczące minimalnych wielkości i szerokości pokoi, łazienek oraz kuchni i korytarzy w mieszkaniach.

– Tego typu ograniczenia są niepotrzebne. To rynek powinien dyktować, jak mają wyglądać nasze mieszkania, a nie przestarzałe uregulowania prawne – tłumaczy Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa. – Jeśli na przykład będą chętni na 18-metrowe kawalerki, to nie widzę problemu, by deweloperzy nie mieli zacząć ich budować.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Prawo karne
Nowe problemy znanego prawnika. Media: wstrząsające ustalenia śledczych
Prawo karne
Andrzej Duda podjął decyzję ws. ułaskawienia Roberta Bąkiewicza
Praca, Emerytury i renty
Opiekujesz się chorym rodzicem? Sprawdź, kiedy przysługuje zasiłek opiekuńczy
Nieruchomości
Można otrzymać dotację na nowy piec gazowy. To już ostatnia szansa
Samorząd i administracja
Podwyżki w budżetówce wyższe niż chce rząd? Jest „historyczny kompromis”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama