Nowa inwestycja Atalu powstaje przy ul. Długa Grobla w gdańskim Śródmieściu. Atal wybuduje tam dwa bloki - cztero- i pięciopiętrowy. Do oferty sprzedaży trafiło178 mieszkań o powierzchni od 24 do 120,5 mkw. - od kawalerek po lokale pięciopokojowe. Cena lokali to 7,2 tys. zł za mkw.

Do mieszkań na parterach będą przypisane ogródki. Podziemny parking pomieści 164 samochody. Na zewnątrz budynków zaplanowano dodatkowe 22 miejsca postojowe. Atal zaplanował także komórki lokatorskie. Powstanie też dziesięć lokali handlowo - usługowych.

- Atal buduje w pięciu polskich miastach. Mamy nadzieję, że inwestycja Nowa Grobla Apartamenty spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów - mówi Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal. - Osiedle zostanie otoczone pasem zieleni. Zaplanowaliśmy także plac zabaw dla dzieci, drogi dojazdowe, chodniki i ławki. Osiedle będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - opowiada.

Atutem inwestycji jest lokalizacja w dobrze rozwiniętej części gdańskiego Śródmieścia. - Do Starego Miasta będzie można dotrzeć pieszo w dziesięć minut - zachęcają przedstawiciele dewelopera. - Niedaleko osiedla są szkoły, przedszkola, przystanki tramwajowe i autobusowe.

Zbigniew Juroszek zapowiada kolejne inwestycje w Trójmieście. - Przygotowujemy już nowy projekt. Analizujemy też oferty zakupu nowych gruntów - mówi prezes Atalu. Do tej pory jego firma oferowała mieszkania w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach.

- Regularnie zwiększamy sprzedaż. W pierwszym półroczu tego roku sprzedaliśmy 1183 mieszkania, czyli o 377 więcej niż w takim samym okresie rekordowego jak dotąd 2015 roku - podaje Juroszek.

Nie ukrywa, że firma myśli też o wejściu na rynek poznański. - Rozszerzenie działalności na rynek trójmiejski, a w bliskiej przyszłości także poznański, spowoduje, że Atal będzie jedynym deweloperem obecnym we wszystkich dużych aglomeracjach w Polsce - komentuje Zbigniew Juroszek. - To z kolei pozwoli na dalsze zwiększanie sprzedaży, a także na uniezależnienie się od zamienności koniunktury na poszczególnych rynkach - podkreśla.

Gdańska inwestycja Atalu ma być oddana do użytku w trzecim kwartale 2018 roku. Za projekt odpowiada studio architektoniczne KD Kozikowski Design Pracownia Architektoniczna.