W drugim etapie Soho by Yareal, w budynku sąsiadującym z projektowanym parkiem linearnym, powstanie 296 mieszkań o podwyższonym standardzie. – Nasza flagowa inwestycja będzie się docelowo składać się z kilkunastu obiektów – zarówno budynków wielorodzinnych, jak i zrewitalizowanych postindustrialnych zabytków – zapowiadają przedstawiciele dewelopera. - Soho by Yareal zajmie 5-hektarową pofabryczną przestrzeń, tworząc praski, wielkomiejski klimat, w otoczeniu mieszkań, terenów zielonych i odrestaurowanych budynków historycznych, skupiających usługi, gastronomię i sklepy. Część mieszkaniowa, z niemal 900 lokalami, zostanie wkomponowana w kwartał miejski w obrębie ul. Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej.

- Osią kompleksu Soho by Yareal będzie 200-metrowy park linearny oddzielający przestrzeń mieszkalną od części komercyjnej. To właśnie wzdłuż parku - na placach zabaw, wśród drzew i krzewów oraz na zielnych trawnikach - będą odpoczywać mieszkańcy oraz goście otwartego kompleksu – zapowiada Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

Budowa II etapu rozpocznie się od wzniesienia budynku Soho 16 (od pięciu do dziewięciu kondygnacji), w którym powstanie 179 mieszkań. Najmniejsze jednopokojowe lokale typu studio będą mieć ok. 30 mkw. Główną część oferty stanowią 2- i 3-pokojowe mieszkania o powierzchni do 75 mkw. Dostępne są również większe lokale, włącznie z ponad 130-metrowymi penthouse'ami, z których można podziwiać panoramę miasta. Część mieszkań będzie dysponowała ogródkami na podniesionym patio, z widokiem na park. Na parterze budynku znajdzie się pięć lokali usługowych, a w garażu podziemnym powstaną komórki lokatorskie i 198 miejsc postojowych, w tym umożliwiające montaż indywidualnych stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Po południowej stronie zielonej osi Soho by Yareal, wśród zabytkowych budynków, zaplanowano punkty usługowo-handlowe. - Znajdą się tam liczne skwery, niewielkie place i swobodne przejścia pomiędzy budynkami, w których pojawią się kawiarenki, restauracje, sklepy i punkty usługowe, rozsiane na otwartym terenie kompleksu – zapowiada deweloper.

Już w fazie projektowania inwestycja została poddana analizom związanym z certyfikacją w systemie BREEAM Communities.

Soho by Yareal to największa inwestycja mieszkaniowa w historii Yareal.