Budynki powstają w kompleksie Palio Office Park w Gdańsku i Ocean Office Park w Krakowie. Łączna powierzchnia obu rozpoczętych etapów inwestycji to 34,2 tys. mkw.

Palio Office Park to zlokalizowana na terenie Stoczni Gdańskiej pierwsza inwestycja spółki Cavatina Holding w Trójmieście. W kompleksie biurowo-usługowym powstanie osiem biurowców. Łącznie dostarczą niemal 90 tys. mkw. powierzchni biurowej i rekreacyjnej. W budynku B, którego budowa się właśnie rozpoczęła, będzie 7,7 tys. mkw.

To drugi etap tej inwestycji. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku deweloper zapowiada na IV kw. tego roku. Oddanie budynku A o powierzchni 16,5 tys. mkw. zaplanowano na luty 2021 roku. Pierwszy etap ma certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Cavatina wdraża w swoich obiektach także rozwiązania spełniające wymogi najnowszego standardu International Building Institute – WELL Health-Safety Rating. – Jest przyznawany za minimalizowanie ryzyka przenoszenia chorób i tworzenie bezpiecznych miejsc pracy – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.

W styczniu Cavatina Holding pozyskała finansowanie w BGK pierwszego etapu Palio Office Park. Podpisała też umowę najmu z Medicover Integrated Clinical Services na ponad 1,1 tys. mkw.

- Palio Office Park to przykład stworzenia zaawansowanej technologicznie przestrzeni do pracy, tworzonej z zachowaniem szacunku dla historii i wcześniejszej funkcji Stoczni Gdańskiej – mówi cytowany w komunikacie Łukasz Żelezik, dyrektor wykonawczy w spółce Cavatina Holding.

Ocean Office Park to inwestycja u zbiegu ul. Klimeckiego i Nowohuckiej na krakowskim Zabłociu. W czterech etapach powstanie ponad 52 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Oddanie do użytku pierwszego etapu kompleksu (o powierzchni 13 tys. mkw.) posiadającego certyfikat BREEAM na poziomie Excellent nastąpi w drugim kwartale tego roku. Drugi budynek będzie największym biurowcem w całym kompleksie, który zaoferuje łącznie ponad 26,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku: koniec 2021 roku.

– Koncentrujemy się na dużych, wieloetapowych inwestycjach zlokalizowanych w największych i najbardziej perspektywicznych polskich miastach regionalnych – mówi cytowany w komunikacie Daniel Draga, wiceprezes zarządu spółki Cavatina Holding. - Biurowce cieszą się zainteresowaniem najemców, czego efektem są wysokie wskaźniki komercjalizacji będących w budowie etapów. Dlatego zgodnie z planem rozpoczynamy budowę kolejnych części. Z powodu pandemii wielu deweloperów przesunęło rozpoczynanie inwestycji. W budowie jest najmniej powierzchni od kilku lat, a jednocześnie w miastach regionalnych obserwujemy rozwój centrów usług biznesowych czy IT. Nasze inwestycje będą gotowe w odpowiednim momencie, aby zagospodarować bardzo prawdopodobną lukę podażową. Zmierzamy wykorzystać tę okazję na dalszy rozwój firmy.

Cavatina Holding to polski deweloper komercyjny. W portfelu ma projekty o 0,5 mln mkw. Mają być zrealizowane do 2022 r. Deweloper inwestuje w największych miastach – w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

W styczniu Cavatina Holding. zadebiutowała na rynku Catalyst wprowadzając do obrotu 3,5-letnie obligacje o wartości 20 mln zł.