Budowa ośmiokondycyjnego hotelu Best Western Balice Airport rozpocznie się na początku 2018 roku. Obiekt będzie działał pod szyldem Best Western. Inwestorem jest krakowska spółka Doctor Q Bud. Deweloper stawia na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Hotel powstanie w pobliżu głównego terminala lotniska oraz autostradowej obwodnicy Krakowa.

- Oferta hotelu będzie skierowana zarówno do gości biznesowych, turystów indywidualnych podróżujących do Krakowa samolotem lub samochodem, jak i do zorganizowanych wycieczek - mówią przedstawiciele inwestora.

- Cieszymy się, że kolejny już inwestor podejmuje decyzję o budowie obiektu z zamysłem dołączenia do Best Western. Kraków i jego okolice to bardzo atrakcyjna lokalizacja dla tego typu inwestycji - mówi Saija Kekkonen, dyrektor zarządzająca na  Finlandię, Kraje Bałtyckie, Polskę i Rosję. - Dzięki wsparciu sieci np. w zakresie marketingu oraz dołączeniu do naszych systemów rezerwacyjnych, Best Western Balice Airport z pewnością zyska zaufanie gości z Polski i zagranicy.

Obiekt ma być otwarty w czwartym kwartale 2019 roku. Autorem projektu architektonicznego oraz wnętrz jest krakowska pracownia architektoniczna Iliard Architecture & Project Management. Działania doradcze przy planowaniu koncepcji oraz wyborze operatora Hotelu prowadziła firma HS Consulting.

- Mamy ponad 20-letnie doświadczenie na rynku deweloperskim. Zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Tak samo jak w przypadku inwestycji mieszkaniowych hotel wpisze się w potrzeby odwiedzających - komentuje Mariusz Pokrzywa, wiceprezes Doctor Q Bud.

Best Western Hotels & Resorts z siedzibą w Phoenix (Arizona) jest prywatną marką hotelarską z globalną siecią 4,1 tys. hoteli w ponad 100 miejscach na całym świecie. Hotele sieci Best Western działają pod dziesięcioma markami, które są odpowiedzią na oczekiwania inwestorów i gości. To Best Western, Best Western Plus, Best Western Premier, Vib, GLo, Executive Residency by Best Western i BW Premier Collection, a także niedawno uruchomione marki franczyzowe SureStay, SureStay Plus oraz SureStay Signature Collection. Świętująca 70 lat działalności Best Western udziela wsparcia logistycznego, sprzedażowego i marketingowego właścicielom hoteli ze swojej sieci, oferuje również system rezerwacji online i przez smartfony.