Dom, który znajduje się w Coconut Grove - dzielnicy Miami na Florydzie, składa się z trzech części - trzech pawilonów, pomiedzy którymi płynie rzeka o długości ponad 27 metrów. Rzeka jest nie tylko ozdobą, ale można nią swobodnie pływać pomiędzy pomieszczeniami - od salonu do jadalni i do sypialni.

Dom powstał w 1968 roku, a zaprojektował go dla siebie legendarny architekt Alfred Browning Parker, przedstawiciel amerykańskiego modernizmu. Rezydencja ma powierzchnię niemal 1700 metrów kwadratowych i otoczona jest ogrodem porośniętym palmami. Dom ma duże, przeszklone okna, przez co wydaje się jeszcze większy.

Dom ostatni raz zmienił właściciela w kwietniu zeszłego roku za sumę ponad 2 mln dolarów - niemal 7 mln złotych.

Nowy właściciel może się cieszyć nie tylko własną rzeką wpływającą do jeziora-zatoki, ale także sauną, jacuzzi, biblioteką i ogromną sypialnią oraz kuchnią z jadalnią i dwoma salonami z widokiem na egzotyczny ogród.

Architekt Alfred Browning Parker zmarł w 2011 roku w wieku 95 lat. Był zafascynowany twórczością Franka Lloyda Wrighta. Do jego najbardziej znaczących projektów zalicza się projekt renowacji teatru Coconut Grove Playhouse oraz siedzibę General Capital Corporation w Miami. Zaprojektował też klika świątyń - kościoły i synagogi, szkołę oraz wiele domów mieszkalnych - w tym dwa dla siebie oraz dla matki - wszystkie w Miami.