Firma inwestycyjno-deweloperska Solida Capital kupuje biurowiec klasy A o powierzchni ponad 15,5 tys. mkw. Budynek pozwolenie na użytkowanie dostał w ubiegłym roku. Wśród najemców są m.in. Vorwerk, PM Group, CitySpace oraz Sii Polska. Teraz biurowiec został sprzedany za niemal 40 mln euro. West 4 Business Hub I był jednym z pierwszych budynków, w którym Echo Investment zainstalowało specjalne systemy antycovidowe, które poprawiają jakość powietrza w budynku. Powierzchnia całego West 4 Business Hub to ponad 72 tys. mkw. Nieruchomość ma certyfikat środowiskowy BREEAM z oceną Excellent.

To nasza pierwsza transakcja w tej klasie aktywów w Polsce – komentuje cytowany w komunikacie Jean Aboumrad, prezes zarządu Solida Capital Europe. - Ta inwestycja jest zgodna ze strategią portfela Solida Capital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym celem są zrównoważone budynki klasy A zlokalizowane w Warszawie i miastach regionalnych w całej Polsce.

Za projekt obiektu jest odpowiedzialna Pracownia Projektowa Maćków.

- Kompleks biurowy West 4 Business Hub to kontynuacja inwestycji West Gate i West Link przy ulicy Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu, które zostały wynajęte i sprzedane – podaje Echo Investment w komunikacie.

Solida Capital jest firmą inwestycyjno-deweloperską działającą na głównych europejskich rynkach nieruchomości. Zarządza aktywami o wartości ponad 250 mln euro. Firma niedawno otworzyła biuro w Warszawie.