Park przemysłowy powstanie wzdłuż drogi S3, tuż przy węźle autostrady A2.

Accolade to inwestor przemysłowy dostarczający infrastrukturę dla biznesu w Europie. Grupa jest właścicielem sieci 48 parków przemysłowych z certyfikatem BREEAM. W Polsce szczególny nacisk kładzie na zachodnią granicę. Od ponad sześciu lat Accolade inwestuje w parki przemysłowe m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Goleniowie, Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy i Zielonej Górze. Sulechów to kolejny punkt na mapie uzupełniający portfolio firmy.

- Nowa inwestycja zlokalizowana między Gorzowem Wielkopolskim a Zieloną Górą, gdzie mamy już magazyny przemysłowe o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw., to nasza bezpośrednia odpowiedź na duże zapotrzebowanie najemców w tym regionie – mówi Michał Białas, dyrektor zarządzający Accolade Polska. – Lokalizacja idealnie spełnia potrzeby nowoczesnego biznesu. Działka jest położona wzdłuż drogi S3, 33km od autostrady A2. To doskonały adres dla najemców prowadzących interesy z zachodnim sąsiadem Polski lub mających połączenia logistyczne z firmami na rynkach zachodnich – podkreśla.

Park przemysłowy w Sulechowie powstanie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Nowy Świat. Planowane są trzy budynki o łącznej powierzchni 76 tys. mkw., na działce o powierzchni 154 tys. mkw. Wartość inwestycji to ponad 60 mln euro. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie tego roku.

Accolade Holding dostarcza infrastrukturę dla europejskiego biznesu. Wśród najemców parków są globalni przedstawiciele sektorów e-commerce, przetwórstwa i logistyki. Grupa ma sieć 48 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Chorwacji i na Słowacji. Wszystkie obiekty mają ekologiczne certyfikaty BREEAM. Portfel nieruchomości komercyjnych firmy składa się z obiektów o powierzchni niemal 3 mln mkw. Ich wartość to prawie 2,6 mld euro.

Grupa inwestuje nie tylko w nowe obiekty, ale też w przebudowę zdegradowanych nieruchomości.