Biurowiec Wspólna 47- 49 oferuje ponad 7,6 tys. mkw. powierzchni komercyjnej i 137 miejsc parkingowych.

– Sprzedaż nieruchomości pozwoli nam w jeszcze większym stopniu skoncentrować się na dużych, nowoczesnych nieruchomościach biurowych klasy A, zlokalizowanych na rozwiniętych lub wschodzących rynkach biurowych – mówi Hedwig Höfler, dyrektor działu zarządzania inwestycjami w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej w CA Immo. - Transakcja ta jest kolejnym krokiem w naszym programie rotacji kapitału, który ma na celu zabezpieczenie i zwiększenie atrakcyjności i stabilności naszego portfela nieruchomości – dodaje.

Warszawa jest jednym z głównych rynków, na których działa CA Immo. W połowie tego roku portfel CA Immo w Polsce obejmował dziewięć budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 170 tys. mkw. i wartości ok. 590 mln euro.

W procesie sprzedaży firmę CA Immo wspierali doradcy z agencji CBRE i kancelaria prawna Greenberg Traurig.

CA Immo jest inwestorem, zarządcą i deweloperem na rynku biur zlokalizowanych w obrębie głównych węzłów komunikacyjnych w Niemczech, Austrii i w Europie Centralnej. Firma powstała w 1987 roku. Jest notowana na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje obiekty o łącznej wartości 5,9 mld euro, które są zlokalizowane w Austrii, Niemczech i krajach  Europy Środkowo-Wschodniej.