Za projekt budynku odpowiada krakowska pracownia URBA Architects. Biurowiec Urbi Ferro o powierzchni użytkowej 5 tys. mkw. powstanie w ramach programu „Fabryka”.  – W biurowcu znajdą się biura i dla większych firm lokujących tam swoje siedziby, i dla mniejszych najemców, którzy szukają kilkudziesięciu metrów – mówią przedstawiciele inwestora. Na parterze Urbi Ferro zaplanowano lokale handlowo-usługowe.

Wyróżniającym biurowiec elementem będzie patio obsadzone drzewami. Zaplanowano też 133 miejsca parkingowe w garażu podziemnym i na zewnątrz. Będą też stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Działkę w centrum miasta, na której stanie biurowiec, wskazał samorząd.

- Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę. Kolejnym krokiem jest pozyskanie generalnego wykonawcy. Chcemy, by budowa ruszyła jak najszybciej – mówi cytowany w komunikacie Mariusz Domeradzki, prezes spółki Operator ARP. – Chcemy, by to właśnie w Stalowej Woli powstał pierwszy biurowiec programu "Fabryka" spełniający wysokie standardy architektoniczne i techniczne. Już rozpoczynamy rozmowy z potencjalnymi najemcami  tych powierzchni. Chcemy, by Urbi Ferro było miejscem, w którym biznes czuje się dobrze niezależnie, czy jest to duża firma, która ulokuje tu swój oddział czy stawiający pierwsze kroki startup.

- W naszej opinii udało się zaprojektować obiekt nawiązujący do tradycji modernizmu z akcentami charakterystycznych motywów architektury COP (Centralny Okręg Przemysłowy) we wnętrzach wspólnych. Budynek spełnia standardy zrównoważonego budownictwa dostosowane do certyfikacji BREEAM – podkreśla Maciej Kronenberg, wspólnik w pracowni URBA Architects. - Część nadziemna biurowca  zostanie wykonana w technologii prefabrykacji żelbetowej, co znacznie skróci proces realizacji. Z uwagi na atrialny układ zabudowy i wysokość, obiekt będzie dość kameralnym i przyjaznym środowiskiem pracy.

Inwestycja powstanie w czterech etapach.

- Głównym założeniem programu Fabryka jest niwelowanie dystansu rozwojowego pomiędzy największymi metropoliami a miastami średnimi. Poprzez budowę wysokiej klasy powierzchni biurowych chcemy pobudzać potencjał średnich miast – podaje Agencja Rozwoju Przemysłu w komunikacie. - Nowoczesne obiekty usługowo- biurowe w atrakcyjnych lokalizacjach mają nie tylko ściągnąć do miasta nowe podmioty, głównie z branży nowoczesnych usług dla biznesu, ale także pobudzić lokalną przedsiębiorczość i stać się wizytówką miasta.

Poza Stalową Wolą program  "Fabryka" jest realizowany także w Elblągu i we Włocławku.