Pierwszy to wchodzący na polski rynek U-Form, należący do grupy Tiberina, dostawcy komponentów dla branży motoryzacyjnej w regionie EMEA. Reprezentowała go firma doradcza Cresa Polska. Przedsiębiorstwo wejdzie do obiektu w IV kwartale 2021 roku, zajmując w nim 23,1 tys. mkw.

Drugi najemca to Nodium Group, właściciel sklepów internetowych sport-shop.pl i nodik.pl, który w ramach kompleksu skonsoliduje i powiększy dotychczasową powierzchnię magazynową. Grupa Nodium zajmie 15,3 tys. mkw.

Panattoni Park Tychy to kompleks dwóch budynków, które docelowo zaoferują ok. 80 tys. mkw. Kompleks jest położony zaledwie 5 km od autostrady A1 łączącej południową i północną granicę Polski oraz 2 km od drogi DK44 prowadzącej do Krakowa.

- W czasie poszukiwań lokalizacji dla U-Form kluczowa była odległość od zakładów produkcyjnych Grupy Stellantis i Grupy BMW w Lipsku. Firmie zależało też na możliwości dostosowania przestrzeni do potrzeb produkcji elementów karoserii dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie – tłumaczy cytowany w komunikacie Jakub Kurek, dyrektor z działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.- Z uwagi na planowaną datę startu nie bez znaczenia była dostępność powierzchni jeszcze w tym roku.