>> [b]W Białymstoku [/b]od początku roku wzrosła podaż mieszkań – informuje Bartłomiej Maciejczuk z agencji Północ. Jest też większe zainteresowanie kupujących, co wiąże się z łatwiejszym dostępem do kredytów. Potencjalni nabywcy nie śpieszą się jednak z zakupem. Mając wiele propozycji, nie żałują czasu i wysiłku na staranny wybór konkretnej nieruchomości. Najszybciej podejmowane są decyzje w przypadku lokali małych. Sprzedający mieszkania na rynku wtórnym nie są już tak skłonni do obniżania cen podczas negocjacji jak kilka miesięcy temu.
>> [b]W Lublinie[/b] zimowe warunki pogodowe nie zachęcają do oglądania mieszkań. Mamy natomiast sporo pytań telefonicznych o ofertę i ceny – mówi Iwona Gańska z Lokaty.
Nadal w centrum uwagi nabywców są lokale mniejsze, dwu – trzypokojowe, o powierzchni do 50 mkw., w cenie 200 – 300 tys. zł. Stawki za metr kwadratowy nie zmieniły się od kilku miesięcy. W dalszym ciągu najchętniej wybierane lokalizacje to Czuby, LSM i Śródmieście.
>> [b]W Olsztynie[/b] największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania tańsze, w cenie do 200 tys. zł, co jest związane z ograniczonymi możliwościami uzyskania wyższych kredytów – twierdzi Anna Kurczycka z agencji Intra Nieruchomości. Rośnie popyt na wszelkie mieszkania, jednak ze względu na niesprzyjającą zimową pogodę nabywcy odkładają często konkretną decyzję o zakupie do wiosny.
[i]Za tydzień ceny mieszkań z południowej Polski (Katowice, Kraków, Wrocław, Zielona Góra)[/i]