Ciepło podczas zimowych wieczorów

Kiedy mróz doskwiera, szczególnie zależy nam, by w domu rozkoszować się przyjemnym ciepłem i zapomnieć o ujemnych temperaturach na zewnątrz.

Aktualizacja: 04.03.2009 07:47 Publikacja: 04.03.2009 00:47

Czujnik w mieszkaniu bezprzewodowo komunikuje się z regulatorem ciepła

Czujnik w mieszkaniu bezprzewodowo komunikuje się z regulatorem ciepła

Foto: materiały prasowe

Tymczasem marzniemy nawet w mieszkaniu. Jak przetrwać zimowe miesiące? Z pomocą przychodzą nowoczesne regulatory ciepła.

Zwłaszcza w mroźne dni chcielibyśmy się rozgrzać i poczuć komfortowo w domowych pieleszach. Często jednak wracamy do zimnego mieszkania i musi minąć trochę czasu, zanim ciepło równomiernie rozprzestrzeni się w pomieszczeniach. Jedynym wyjściem z tej sytuacji wydaje się pozostawienie włączonych na najwyższą moc kaloryferów, jednak wówczas znacząco wzrastają koszty ogrzewania. Jak z tego wybrnąć?

Nie trzeba szukać skomplikowanych, kosztownych rozwiązań. Najlepsze są proste wyjścia z sytuacji. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie regulatorów ciepła. Nie dość, że potrafią sterować wszystkimi urządzeniami grzewczymi i klimatyzacyjnymi, to jeszcze są niezwykle łatwe w obsłudze.

– Regulator Auraton 2020 TX Plus umożliwia ustawienie aż pięciu poziomów temperatury z dokładnością do 0,5 st. C, również przeciw zamarzaniu – mówi Rafał Ruciński z firmy Lars. – Działa w dwóch cyklach: od poniedziałku do piątku, gdzie możemy zaprogramować cztery zmiany temperatury w dowolnym czasie, oraz podczas weekendu – wtedy możliwe są dwie zmiany temperatury – dodaje.

Szeroki zakres od 0 do 40 st. C pozwala na precyzyjne ustawienia, a praktyczny wyświetlacz pokazuje realizowany program. Regulatory obniżają zużycie ciepła aż o 30 procent. Ponadto ich niska cena powoduje, że zakup zwraca się po kilku miesiącach eksploatacji.

Nie można zapominać o wietrzeniu mieszkania, ponieważ nawet zimą jest ono potrzebne dla zdrowia. Jednak częste otwieranie okien powoduje zbędne i kosztowne straty ciepła. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu czujnik, który bezprzewodowo komunikuje się z regulatorem ciepła.

– Czujnik Auraton 80 B TX Window kontroluje otwieranie okien i automatycznie zmniejsza temperaturę na czas wietrzenia – mówi Rafał Ruciński. – Kiedy zamkniemy okno, temperatura powróci do pierwotnego stanu. Zmniejsza to straty energii oraz jest bardzo wygodne – stwierdza Ruciński. Zarówno regulator, jak i czujnik zwiększą komfort i zapobiegną marznięciu w mieszkaniu.

[i]Czytaj też w [link=http://www.zw.com.pl/artykul/291306,338689_Cieplo_podczas_zimowych_wieczorow.html]"Życiu Warszawy"[/link][/i]

Nieruchomości
W Białce Tatrzańskiej powstanie luksusowy aparthotel
Nieruchomości
Mieszkanie z drugiej ręki na wysoki połysk. Warto kupić?
Nieruchomości
Budowane latami osiedla jak miasta kwadransowe
Nieruchomości
Najlepiej wynagradzani prezesi spółek deweloperskich w 2024 r.
Nieruchomości
Mieszkania z drugiej ręki tańsze niż rok temu. Gorączka spadła
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku