Z takimi kwotami trzeba się liczyć wynajmując biuro np. w siedmioletnim Royal Trakt Offices. Biurowiec stoi w centrum stolicy przy Al. Ujazdowskich. Czynsze ofertowe sięgają w nim 28 euro za mkw., a opłaty eksploatacyjne wynoszą dodatkowe 6,2 euro za mkw. miesięcznie. Minimalna powierzchnia do zagospodarowania to zaledwie 48 mkw. Na ofertę nikt się jednak nie chce skusić już od wielu miesięcy.
Za 26 euro za mkw. miesięcznie można wynająć biura w budynku Lipiński Passage przy Al. Jerozolimskich, oddanym w ubiegłym roku po gruntownej renowacji. Minimalny moduł do wynajęcia to 60 mkw. W sumie do zagospodarowania jest prawie 3 tys. mkw. Koszt za eksploatację powierzchni w tym biurowcu pochłonie niemal 5 euro za mkw. miesięcznie.
Podobny czynsz (26 euro za mkw. miesięcznie) obowiązuje w Nowym Domu Jabłkowskich przy Chmielnej. Jednak w tym przypadku najmniejsza możliwa do zagospodarowania przestrzeń to 560 mkw., co ofertowo daje prawie 14,6 tys. euro miesięcznie (ok. 61,2 tys. zł). Eksploatacja wynosi dodatkowe 4,7 euro za mkw. miesięcznie.
Na Śródmieściu można także znaleźć oferty poniżej 20 euro za mkw. miesięcznie, np. w Nordic Parku przy ul. Kruczkowskiego (18 euro za mkw., przy kosztach eksploatacyjnych rzędu 6,5 euro za mkw. miesięcznie). Biurowiec ten został oddany do użytku w 2000 r. Na najemców czeka prawie 600 mkw. Minimalny moduł do wynajęcia: 160 mkw .
Nieco dalej od centrum, na Woli lub Ochocie, można wynająć biuro nawet za 13 euro za mkw. miesięcznie, m.in. w biurowcu Kolmet z 1999 r. przy ul. Jana Olbrachta (Wola). Minimalny moduł wynosi 161 mkw. Koszty eksplatacyjne oscylują na poziomie 4,8 euro za mkw.