Posiadłość w San Clemente w Kalifornii została "przeceniona o 6 mln dolarów i teraz kosztuje 57,5 mln dolarów czyli niespełna 221 mln złotych.

"Zachodni Biały Dom" na sprzedaż. Zamieszkaj jak prezydent Nixon

Cztery lata temu posiadłość wystawiono na sprzedaż za 75 mln dolarów. W zeszłym obecni właściciele zeszli do 63,5 mln dolarów.

Posiadłości La Casa Pacifica nazywana był "Zachodnim Białym Domem", ponieważ jej właściciel, 37 prezydent USA - Richard Nixon chętnie zapraszał do niej polityków. Gościł w niej m.in. przywódca ZSRR Leonid Breżniew w 1973 roku.

The Dude Lebowski sprzedaje stuletni dom w Kalifornii

Przepiękna posiadłość znajduje się nad samą plaża Oceanu Spokojnego w miejscowości San Clemente w Kalifornii. Jej najsławniejszym właścicielem i rezydentem był prezydent Richard Nixon z rodziną, który kupił ja zaledwie pół roku po objęciu urzędu w 1969 roku.

Nixon wprowadził się na stałe do La Casa Pacifica po tym, jak w 1974 r. zrezygnował z urzędu prezydenta w wyniku afery Watergate. Napisał tam swoje wspomnienia.

Rezydencję sprzedał w 1980 r. i wraz z żoną Pat wyprowadził się do Park Ridge w New Jersey.

Dom wybudowano w 1926 roku dla finansisty Hamiltona Cottona. Obecnym właścicielem posiadłości jest założyciel i prezes firmy farmaceutycznej Allergan Pharmaceuticals, Gavin S. Herbert.

Autopromocja
Panel dyskusyjny "Rozwój sektora PRS"

Dla wielu klientów zakup mieszkania stanie się nieosiągalny

OGLĄDAJ RELACJĘ

Na terenie posiadłości La Casa Pacifica stoi ogromny dom o powierzchni 1400 metrów kwadratowych, który zaprojektowano w hiszpańskim stylu kolonialnym. Zdobią go białe stiuki i dach z czerwonej dachówki. Pokoje rozmieszczono wokół dziedzińca z fontanną. Z jadalni widać rozległe angielskie ogrody. W ogrodzie jest m.in. basen, kort tenisowy, altana, oranżeria, a także garaże, pomieszczenia gospodarcze oraz cztery oddzielne kwatery dla służby. Cała powierzchnia posiadłości to ponad 22 tys. metrów kwadratowych w tym 137 metrów plaży.