Reklama
Rozwiń

Na przekształcenie użytkowania wieczystego we własność poczekamy

Wzmianka w księdze wieczystej o opłacie przekształceniowej nie blokuje obrotu lokalem. By jej się pozbyć, trzeba zapłacić i wystąpić do sądu o jej wykreślenie.

Aktualizacja: 25.11.2019 06:35 Publikacja: 24.11.2019 21:34

Na przekształcenie użytkowania wieczystego we własność poczekamy

Foto: Fotorzepa

Do końca roku już blisko. Większość dużych miast nie wydała wszystkich zaświadczeń potwierdzających przekształcenie prawa użytkowania wieczystego we własność. I prędko tego nie zrobi. Budzi to niepokój właścicieli mieszkań. Nie wiedzą co dalej.

Ci, którzy już otrzymali ten dokument, odbierają pisma z wydziałów wieczystoksięgowych sądów, z których wynika, że w księdze wieczystej widnieje wzmianka o roszczeniu o opłatę przekształceniową. Mają więc obawy, że utrudni to obrót mieszkaniem.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Spadki i darowizny
Jak długo można żądać zachowku? Prawo jasno wskazuje termin przedawnienia
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawo w Polsce
Ślub Kingi Dudy w Pałacu Prezydenckim. Watchdog pyta o koszty, ale studzi emocje
Prawo karne
Andrzej Duda zmienia zdanie w sprawie przepisów o mowie nienawiści
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono