Olivia Home to nowy deweloper mieszkaniowy stworzony przez zespół pracujący m.in. przy budowie kompleksu biurowo-usługowego Olivia Centre w Gdańsku. Spółka planuje inwestycje w Trójmieście dla kupujących na własne potrzeby i dla inwestorów. Korzystanie z nowoczesnych technologii ma skrócić czas budowy do około 12 miesięcy.

Premierowym, kameralnym (48 mieszkań) projektem jest Platynowa Park w Gdańsku. Lokale będą oferowane w standardzie pod klucz. Zakończenie inwestycji planowane jest już na II kwartał 2023 r.

- Bardzo ambitnym planom rozwoju sprzyja doświadczenie naszej kadry i potencjał Trójmiasta, które stało się lokalizacją pierwszego wyboru młodych profesjonalistów podejmujących decyzję o swoim preferowanym miejscu do życia – powiedziała Ewa Nowicka, dyrektor ds. sprzedaży w Olivia Home. - Doskonałe warunki naturalne Trójmiasta oraz utrzymująca się od wielu lat na wysokim poziomie pozycja pod względem atrakcyjności dla inwestorów, pozwalają prognozować duży potencjał rozwoju aglomeracji. Między innymi te czynniki w sposób naturalny wyznaczyły miejsce pierwszych realizacji mieszkaniowych w ramach nowego profilu działalności grupy związanej dotychczas z budownictwem nieruchomości komercyjnych w Oliwie czy PRS na Zaspie – dodała.

Poza Olivia Centre grupa jest zaangażowana w budowę mieszkań na wynajem wraz z Kajima Properties.