Aktualizacja: 09.11.2016 15:11 Publikacja: 09.11.2016 15:11
Eksperymenty z wirusem Ebola przeprowadza się w najlepiej zabezpieczonych laboratoriach mikrobiologicznych, tzw. poziomu 4
Foto: Wikipedia
To brzmi jak początek filmu katastroficznego. Jeden z pracowników National Centre for Foreign Animal Disease w Winnipeg, zakażał świnie wirusem Ebola. Takie eksperymenty prowadzi się w laboratoriach o najwyższym poziomie zabezpieczeń przed zagrożeniami biologicznymi - tzw. poziomu 4. Bada się w nich wirusy, które wywołują groźne dla życia ludzi choroby, na które nie ma leków, ani szczepionek.
Później pracownik ten zauważył rozdarcie swojego skafandra ochronnego na szwie. Ale było to już podczas procedury dekontaminacji. A to oznacza, że on również może być zakażony wirusem powodującym groźną dla życia gorączkę krwotoczną.
Naukowcy od wielu lat zastanawiali się, z czego wynika charakterystyczny rudy kolor sierści kotów i dlaczego zaz...
Badania opinii publicznej pozwalają poznać nastroje społeczne. Jednak kluczem do analizy i zrozumienia przekonań...
Jak sprawić, by budżet obywatelski był istotnie obywatelski? Warszawscy informatycy znaleźli na to sposób. Oprac...
Najnowsze badanie lodowców zachodniej Antarktydy ujawniło ciekawe zjawisko. Odkryto, że szybko płynący lodowiec...
Wieloletnie badania szpaków wspaniałych w Afryce udowodniły, że ptaki te tworzą długotrwałe więzi społeczne bard...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas