mgr farm. Zofia Kurek z apteki przy ulicy Rynek w Wojniczu, woj. małopolskie
Pani Zofia od zawsze interesowała się chemią i biologią, jako kierunek swoich studiów wybrała farmację. Wybór ten okazał się być bardzo trafiony. „Praca w aptece przynosi mi wiele satysfakcji. Codzienne staram się służyć dobrą radą oraz dbam o to, aby każdy pacjent z apteki wyszedł zadowolony. Kiedy dowiedziałam się o nominacji byłam bardzo zaskoczona. Wyróżnienie to traktuję jako podziękowanie, od zadowolonych pacjentów. Czuję, że moja praca i chęć niesienia pomocy innym, zostały docenione" – mówi Pani Zofia.
mgr farm. Agnieszka Nowakowska z apteki przy ulicy L.Rydla w Szczecinie, woj. zachodniopomorskie
Pani Agnieszka o pracy w aptece marzyła już od dziecka. Od zawsze chciała nieść pomoc drugiemu człowiekowi i właśnie dobrem pacjenta kieruje się w codziennej pracy. Do nagrody została nominowana już drugi raz, dlatego w tym roku po cichu spodziewała się wyróżnienia. „Nagroda Anioła Farmacji do dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę i jestem niezwykle wdzięczna pacjentom za to wyróżnienie" – mówi pani Agnieszka.
mgr farm. Rozalia Przeworska z apteki przy ulicy Domaniewskiej 22A w Warszawie, woj. mazowieckie
Pani Rozalia wybierając zawód farmaceuty kierowała się chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Codziennie służy radą, dba aby pacjenci zostali dobrze obsłużeni i aby otrzymali pomoc zawsze, gdy jej potrzebują. „Nagroda Anioła Farmacji jest dla mnie olbrzymim zaskoczeniem. Jest mi niezmiernie miło, że pacjenci docenili moją pracę. Cieszę się, że pomimo krótkiego stażu zdołałam zbudować zaufanie i szacunek, u tak dużej liczby osób" – mówi Pani Rozalia.
Anioły Medycyny 2013
dr n. med. Elżbieta Bręborowicz, onkolog ze Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, woj. wielkopolskie
Pani Elżbieta pracuje od ponad dziesięciu lat na Oddziale Chemioterapii Kliniki Onkologii. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem raka piersi. Jest specjalistą onkologii klinicznej oraz specjalistą chorób wewnętrznych.
„Zawsze staram się pamiętać to, co pacjenci opowiadali mi o swojej rodzinie i często kojarzę chorego z konkretną sytuacją z jego życia lub leczenia" – mówi Pani Elżbieta.
dr n. med. Stanisław Frankowski, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu z poradni urazowo-ortopedycznej szpitala miejskiego w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie
Przyznaję, że byłem bardzo zaskoczony - mówi dr Stanisław Frankowski. Nie wiedziałem o nominacji do plebiscytu. Na początku roku zadzwonili do mnie przedstawiciele komitetu organizacyjnego i zaprosili na galę wręczenia statuetki „Anioła Medycyny 2013". Jak wskazuje, uzyskanie takiego tytułu jest bardzo cenne, ponieważ o jego przyznaniu decydują pacjenci.
lek. med. Tadeusz Frączek, chirurg Krynica Zdrój woj. małopolskie
lek. med. Anna Gabig, NZOZ AG "Zdrowie" przy ulicy Słowackiego 6 w Sztumie, woj. pomorskie
lek. med. Anna Kołacińska, specjalista chorób wewnętrznych z Przychodni Rejonowej nr 2 w Oleśnicy, woj. dolnośląskie
Pełna podziwu dla zawodu ojca – lekarza - zdecydowała się na medycynę. Czuje ogromną odpowiedzialność za swoich pacjentów. Jest pełna empatii i uważa, że to kluczowa cecha, jaką powinien mieć każdy lekarz. „Jedna z pacjentek powiedziała, że chciałaby mnie zgłosić do konkursu Anioł Medycyny 2013 – zgodziłam się. Nie przypuszczałam jednak, że aż tylu pacjentów, wyśle zgłoszenie. Nagroda mnie zaskoczyła. Czuję się doceniona. To wyróżnienie to zasługa całego zespołu, z którym współpracuję – za co wszystkim razem i każdemu z osobna bardzo dziękuję."- mówi lek. med. Anna Kołacińska
dr n. med. Barbara Kowalewska, dyrektor placówki NZOZ na Jachcicach, konsultant w poradni Alergologicznej w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy, woj. kujawsko-pomorskie
„Zawód lekarza wybrałam, ponieważ z moim przekonaniu nie ma bardziej istotnego, niż zdrowie człowieka. W pracy zawodowej kieruję się zasadami etyki, z dużym dodatkiem życzliwości i dobrej woli. Skupiam się nie tylko na problemie zdrowotnym – staram się bowiem jeszcze zrozumieć człowieka - usłyszeć również to, co kryje się w cieniu jego słów. Nagroda była dla mnie ogromną niespodzianką. Przyjęłam ją z wzruszeniem. Jest to wyróżnienie najcenniejsze z możliwych, ponieważ przyznane przez pacjentów, ludzi do których skierowane są moje uczucia i działanie." – mówi dr Anna Kowalewska
lek. med. Maria Kwiatkowska, ginekolog z poradni MIESZKO w Świdnicy, woj. dolnośląskie.
Nagroda Anioły Medycyny i Anioły Farmacji szczególny wymiar, jest wyrazem zawodowego prestiżu oraz wdzięczności pacjentów. To jedyna w Polsce nagroda środowiska farmaceutycznego i medycznego o charakterze społecznym - przyznawana jest bowiem przez pacjentów, tym lekarzom i farmaceutom, którzy wyróżniają się wyjątkowo troskliwym, przyjaznym i wspierającym podejściem. Nagroda ta jednoczy oba środowiska, w słusznej sprawie: niesienia pomocy osobom potrzebującym.
lek. med. Izabela Lenartowicz, lekarz medycyny estetycznej z Katowic, woj. śląskie
„Medycyna to powołanie. Lekarz – to cudowny zawód, który przez lata praktyki spowodował, że inaczej spojrzałam na medycynę – teraz wiem jak ważne są elementy humanistyczne w naszej pracy z pacjentem. Musimy zawsze pamiętać, że leczymy chorego człowieka i najważniejszy jest bezpośredni kontakt z nim i życzliwość. Każdy pacjent jest dla mnie najważniejszy, do każdego podchodzę bardzo indywidualnie, staram się w każdym swoim pacjencie zobaczyć przede wszystkim człowieka, a dopiero potem przypadek medyczny. Bycie lekarzem to coś więcej niż zawód, to powołanie do służby i niesienia pomocy drugiemu.. To pasja i misja jednocześnie. Lekarzem jest się zawsze i przez całe życie, to sposób życia, a nie tylko praca na etacie. To nie jest zawód, który wykonujemy tylko w określonym czasie - to powołanie, do którego zawsze musimy być przygotowani..." – tłumaczy dr Lenartowicz.
lek. med. Krystyna Pucer-Świentuchowska, internista z Przychodni Rejonowej nr 2 w Białej Podlaskiej, woj. lubelskie
„Tytuł Anioła Medycyny, jakim zostałam uhonorowana, to dla mnie ogromne zaskoczenie, a jednocześnie wielki zaszczyt. Będąc już na miejscu, w Filharmonii Narodowej w Warszawie zobaczyłam jak wysoka jest ranga tej Nagrody. Bardzo się cieszę, że docenili mnie pacjenci i bardzo serdecznie im za to dziękuję. Zawód lekarza wybrałam, ponieważ od zawsze moim marzeniem było pomagać ludziom, otaczać ich opieką oraz przynosić ulgę w bólu i cierpieniu" – mówi lek. med. Krystyna Pucer – Świentuchowska.
dr n. med. Krzysztof Tuszyński, chirurg, lekarz medycyny pracy, ze Specjalistycznego Gabinetu Lekarskiego przy ul. Nowogrodzkiej w Poznaniu, woj. wielkopolskie
Dr Tuszyński nie dzieli pacjentów na ważnych i ważniejszych - wszyscy są dla niego tak samo istotni. Do każdego z nich podchodzi z należytym szacunkiem.