The 1975 i The Rose na halowych koncertach w Polsce

The 1975, po wyprzedaniu Hollywood Bowl i Madison Square Garden, już 13 marca wystąpią na warszawskim Torwarze, zaś południowokoreańska formacja The Rose zagra 15 marca w krakowskiej Tauron Arenie.

Publikacja: 12.03.2024 09:20

The 1975 i The Rose na halowych koncertach w Polsce

Foto: Live Nation

Już od początku lutego, poczynając od Wielkiej Brytanii, The 1975 koncertuje pod szyldem "Still... At Their Very Best", zaś tournée z wieloma amerykańskimi koncertami zakończy się w grudniu.

O rosnącej pozycji świadczą dwa koncerty w londyńskim The O2, największe w historii zespołu. Wyprzedane są już koncerty w Hollywood Bowl w Los Angeles oraz dwa wieczory w nowojorskim Madison Square Garden. Poprzednia część "At Their Very Best" objęła areny w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Europie, Australii, Nowej Zelandii i Azji i zgromadziła ponad 500 tysięcy fanów.

The 1975 pięć razy na szczycie UK Charts

Na sukces złożyła dobra fama na temat formuły koncertu, który łączył imponującą inscenizację i sztuką performatywną. Czegoś takiego jeszcze nie było. Teraz ma być jeszcze lepiej. Zespół występuje w scenografii piętrowego domu, a piosenki składają się na udramatyzowaną całość z Mattym Healy w roli głównej. Dodatkowo The 1975 ogłosili wydanie kilku nowych, limitowanych edycji swojego debiutanckiego albumu „The 1975”, aby uczcić 10. rocznicę wydania płyty.

Czytaj więcej

„The Mandrake Project”. Bruce Dickinson pozwala sobie na więcej niż w Iron Maiden

Przypomnijmy, że wydany w październiku ubiegłego roku piąty studyjny album zespołu "Being Funny In A Foreign Language" zapewnił zespołowi piąty z rzędu numer 1 na UK Charts. Zespół został również ukoronowany tytułem "Best Rock/Alternative Act" na BRIT Awards 2023.

The Rose wrócili z wojska

The Rose to koreański zespół indie rockowy składający się z czterech utalentowanych muzyków: wokalisty i gitarzysty Woosunga, wokalisty i multiinstrumentalisty Dojoona, basisty Jaehyeonga i perkusisty Hajoona. Od początku istnieniasłynęli z porywających występów i szybko stali się jedną z najbardziej rozchwytywanych koreańskich grup, wydając serię doskonale przyjętych przez krytyków albumów.

Czytaj więcej

„Smoke On The Water” doczekało się teledysku po 50 latach

W 2019 r. trzech członków zespołu tymczasowo przerwało działalność, aby wypełnić obowiązkową koreańską służbę wojskową, w tym czasie Woosung rozwijał swoją karierę solową, produkując kolejne albumy.

The Rose ponownie spotkali się podczas jednego z występów Woosung w Korei Południowej w 2022 roku. To spotkanie utorowało drogę ich pierwszemu pełnowymiarowemu albumowi "HEAL", który został zainspirowany historiami muzyków, ale też fanów.

Album "HEAL" wspiął się na czwarte miejsce Billboard's Heatseekers Chart. Powodem obecnych koncertów jest nowa płyta „DUAL", której głównym tematem jest koncepcja równowagi.

Muzyka popularna
Mrozu i Maryla Rodowicz w duecie „Sing-Sing”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
rozmowa
Maciej Maleńczuk: Po roku niepicia, gdy patrzę na kogoś kto pije — to się dziwię
Muzyka popularna
Podsiadło, Hemingway i inni: dzięki nim polska fonografia jest już 18. na świecie
Muzyka popularna
K-pop i SEVENTEEN rządzili w 2023 r. na świecie w fonografii
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Muzyka popularna
Beyoncé, nowa królowa rodeo