Grzegorz Jarzyna reżyserem pożegnalnej trasy Quebonafide

Rozpoczęła się ostatnia trasa Quebonafide – Psycho Relations Tour. Reżyserem muzycznego widowiska jest jeden z najważniejszych polskich twórców teatralnych Grzegorz Jarzyna, dyrektor TR Warszawa.

Publikacja: 07.05.2022 14:16

Grzegorz Jarzyna reżyserem pożegnalnej trasy Quebonafide

Foto: materiały prasowe/fot. Natalia Skotnicka

Quebonafide przygotował dla fanów huczne i oryginalne pożegnanie. Koncepcję widowiska zrealizował wspólnie z Grzegorzem Jarzyną, odpowiedzialnym za reżyserię i scenariusz całego show.Grzegorz Jarzyna to jeden z najważniejszych polskich reżyserów. Debiutował głośno sztuką „Bzik tropikalny”, która zrewolucjonizowała polski teatr. Reinterpretował klasyki dając im współczesnego ducha, adaptacje prozy, pracował z współczesnymi tekstami. Zrealizował „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej, a przedstawienie przybrało formę hip-hopowego musicalu. Pod jego dyrekcją scena TR Warszawa stała się jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie nie tylko Warszawy, ale całej Polski. Jego przedstawienia były pokazywane również za granicą, m.in. w Awinionie, Berlinie, Dublinie, Jerozolimie, Nowym Jorku i Pekinie. Jest laureatem licznych prestiżowych nagród.Za koncepcję kreatywną wydarzenia odpowiadają Kuba Grabowski, Martyna Rychlińska i FORXST. Reżyseria i scenariusz: Grzegorz Jarzyna. Kostiumy i charakteryzacja: Anna Axer-Fijałkowska. Wideo-art: Zbigniew Bzymek.


 
08.05.2022 - COS Torwar w Warszawie


12.05.2022 - Hala Stulecia Wrocław


15.05.2022 - MTP Poznań (Pawilon 3A)


21.05.2022 - Netto Arena Szczecin


27.05.2022 - ERGO ARENA Gdańsk/Sopot

Quebonafide przygotował dla fanów huczne i oryginalne pożegnanie. Koncepcję widowiska zrealizował wspólnie z Grzegorzem Jarzyną, odpowiedzialnym za reżyserię i scenariusz całego show.Grzegorz Jarzyna to jeden z najważniejszych polskich reżyserów. Debiutował głośno sztuką „Bzik tropikalny”, która zrewolucjonizowała polski teatr. Reinterpretował klasyki dając im współczesnego ducha, adaptacje prozy, pracował z współczesnymi tekstami. Zrealizował „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej, a przedstawienie przybrało formę hip-hopowego musicalu. Pod jego dyrekcją scena TR Warszawa stała się jednym z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie nie tylko Warszawy, ale całej Polski. Jego przedstawienia były pokazywane również za granicą, m.in. w Awinionie, Berlinie, Dublinie, Jerozolimie, Nowym Jorku i Pekinie. Jest laureatem licznych prestiżowych nagród.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Muzyka popularna
Weekendowe koncerty w Polsce. Wystąpią Lenny Kravitz, Scorpions i Europe
Muzyka popularna
Nawet Iga Świątek musi mieć imienny bilet i dowód tożsamości na show Swift w Polsce
Muzyka popularna
"Rzecz w tym". Tadeusz Woźniak – wspomnienie o przyjacielu
Muzyka popularna
Palaye Royale zagrają w Progresji. W konkursie MTV pokonali Linkin Park
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Muzyka popularna
Tadeusz Woźniak, kompozytor „Zegarmistrza światła”, nie żyje