3 kwietnia spółka z grupy Global City - Global Park Horizon - podpisała umowę z WUND Industriebau GmbH dotyczącą budowy Aquaparku w pobliżu Mszczonowa – czytamy w opublikowanym dziś komunikacie giełdowej firmy, która planowała wcześniej uruchomienie pod Mszczonowem parku rozrywki (Park of  Poland).

Według naszych informacji to pierwsza faza realizacji parku rozrywki. Wykonawca  na swoim rodzimym rynku zrealizował do tej pory cztery analogiczne projekty. Referencyjnym dla polskiej inwestycji ma być aquapark zlokalizowany w Erding pod Monachium.

Zgodnie z umową, GPH będzie inwestorem Aquaparku, zaś WUND Industriebau ma zarządzać budową i realizacją obiektu z wykorzystaniem swojego know-how pochodzącego z projektów realizowanych w Niemczech. WUND Industriebau będzie odpowiadać za prowadzenie Aquaparku.

Obiekt ten powstanie na około 20-hektarowym terenie, w skład którego wchodzą grunty należące do spółki lub jej spółek zależnych. Umowa została zawarta na okres 20 lat. Konferencja Global City Holding dotycząca realizacji parku odbędzie się dziś o godz. 11.30.