Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 28.04.2015 16:39 Publikacja: 28.04.2015 16:39
Foto: Bloomberg
Według najnowszej edycji Megapanelu - badania ruchu w polskim Internecie przeprowadzanego na zlecenie PBI przez Gemiusa - wydawcami, których witryny były najchętniej odwiedzane przez polskich internautów w lutym byli: Grupa Google (20,57 mln internautów), facebook.com (17,44 mln) oraz youtube.com (16,69 mln).
Za nimi plasują się najwięksi lokalni gracze. Jako pierwsza – Grupa Onet- RASP z 15,79 mln internautów (wzrost o 0,13 proc.), która w lutym powróciła na pozycję lokalnego lidera, ponownie wyprzedzając Grupę Wirtualna Polska (15,64 mln internautów, spadek w porównaniu ze styczniem o 1,24 proc.).
Po medialnej burzy dwie prywatne stacje telewizyjne w Polsce trafią na listę spółek pod specjalną ochroną. Co to oznacza?
Problemy z aplikacjami należącymi do firmy Meta. Użytkownicy zgłaszali problemy z Facebookiem, Messengerem, Instagramem oraz Whatsappem. Po godzinie 22 większość użytkowników aplikacji Meta odzyskała dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spadał we wtorek po tekstach o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Kurs akcji Cyfrowego Polsatu spada nawet o ponad 7 proc. po tym, jak Onet.pl oraz Wyborcza.pl opublikowały teksty o nieznanej do tej pory decyzji sądu w Liechtensteinie.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Omnicom i Interpublic, numer trzy i cztery w świecie reklamy połączą siły w transakcji wartej ponad 13 mld dol. Obiecują właścicielom setki milionów dolarów oszczędności.
Grupa Polsat-Interia czwarty raz w 2024 roku zajęła pierwsze miejsce wśród polskich wydawców internetowych pod względem liczby odwiedzających – wynika z badania Mediapanel.
W kwietniu 2024 roku weszła w życie unijna Dyrektywa anty-SLAPPowa, która jest odpowiedzią na zjawisko pozywania dziennikarzy, aktywistów czy naukowców za krytykę osób wpływowych czy nagłaśnianie nadużyć władzy. Kraje członkowskie, w tym Polska, mają obecnie dwa lata na jej implementację do swoich systemów prawnych. Jednak samo wdrożenie dyrektywy do polskiego prawodawstwa nie wystarczy. My, dziennikarze, wydawcy, przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych, grup aktywistycznych, środowiska akademickiego i naukowego podkreślamy, że do efektywnego zajęcia się problemem SLAPPów potrzebna jest gruntowna rewizja polskiego prawa i przyjęcie ambitnych rozwiązań, które wykraczają poza minimalne wytyczne Dyrektywy.
Ludziom, którzy coś publikują w sieci, zależy na zasięgach, na tym, aby wiadomość, post, zdjęcie dotarły do jak największej rzeszy odbiorców. Ale to nie oznacza zupełnej dowolności w dalszym publikowaniu tych treści przez innych internautów – mówi mec. Joanna Gwiazdowska.
"Które źródło informacji jest Pani/Pana zdaniem najbardziej wiarygodne?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Komisja Europejska uznała platformę Xnxx za bardzo dużą platformę internetową, czyli VLOP na mocy aktu o usługach cyfrowych. Co miesiąc zagląda tam 45 mln Europejczyków. Łącznie już cztery platformy dla dorosłych są pod lupą Brukseli.
Przepisy o raportowaniu handlu w sieci już obowiązują. I wystarczy sprzedaż jednej droższej rzeczy przez portal internetowy czy pojedyncze wynajęcie mieszkania, żeby trafić do raportu przesyłanego do skarbówki.
Należąca do Wirtualnej Polski Holding węgierska grupa Szallas kupuje rumuńską spółkę Creative Eye, właściciela platformy turystycznej z noclegami Litoralulromanesc.ro.
W polskim internecie szykuje się rewolucja. Szef dużego portalu obawia się jej skutków dla branży. Mamy odpowiedź.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas